1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Küçük Şeylerin Felsefesi Pdf indir

Küçük Şeylerin Felsefesi Pdf indir
0

Küçük Şeylerin Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Küçük Şeylerin Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Küçük Şeylerin Felsefesi kitabı yazar Francesca Rigotti tarafından kaleme alınmıştır. Küçük Şeylerin Felsefesi kitabı 132 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan Küçük Şeylerin Felsefesi kitabın 1. Basım Notos tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Küçük Şeylerin Felsefesi pdf oku, Küçük Şeylerin Felsefesi PDF yandex, Küçük Şeylerin Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Küçük Şeylerin Felsefesi PDF Oku

Büyük şeylerin ve yüce ideallerin yol gösterici olmaktan çıktığı zamanımızda ufak ve sıradan şeyler bize ne öğretebilir?

İtalyan felsefeci Francesca Rigotti Küçük Şeylerin Felsefesi’nde eşyalarla, nesnelerle, gündelik pratiklerle ilişkimizi özel bir felsefi yaklaşımla konu alıyor; kavramlar, argümanlar, çözümlemeler kadar metaforlar, imgeler, gündelik dil de bu yaklaşımın temel unsurları.

Rigotti minimalizmin “az çoktur” ve “ufak güzeldir” sloganlarından hareketle büyük yerine ufak, majör yerine minör, yüce yerine güzel, sert yerine yumuşak, katı yerine akışkan, eril yerine dişilden yana konumlanıyor. Ev işleri, gündelik uğraşlar, sıradan nesneler, el sanatları ve zanaat Rigotti’nin “ufak felsefesi”nin başrollerinde.

Rigotti’ye göre felsefenin işi yalnızca büyük düşünce sistemleriyle, etik ve siyasal meselelerle, epik ve tarihsel olaylarla uğraşmak değil sıradan gerçeklikle, gündelik deneyimlerle, emek ürünü şeylerle de ilgilenmek. Hatta fakat şeyler, nesneler ve canlılarla yakında zamandan ilgilendiğimiz ve rutin işlere özen gösterdiğimiz takdirde iyilik, güzellik ve adalet üstüne düşünme becerilerimizin fiilen geliştiğini öne sürüyor.