1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yunan Mitolojisi Pdf indir

Yunan Mitolojisi Pdf indir
0

Yunan Mitolojisi pdf indir, türünde kaleme alınan Yunan Mitolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yunan Mitolojisi kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Yunan Mitolojisi kitabı 12,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Yunan Mitolojisi kitabın İlgi Kültür Sanat Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yunan Mitolojisi pdf oku, Yunan Mitolojisi PDF yandex, Yunan Mitolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yunan Mitolojisi PDF Oku

Yunan mitolojisi, Antik Yunan’da dünyanın yaratılışı, tanrı, tanrıça ve kahramanların yaşamı ile ilgiliki öğretileri içeren hikâyelerdir. Eski Yunan dininin temellerini de oluşturan bu mitolojik öyküler asırlar boyu felsefeciler, tarihçiler ve edebiyatçılar tarafından merakla araştırılan bir alan olmuş ve birden fazla eserde de kendini göstermiştir. Her biri sözlü edebiyat niteliği taşıyan bu hikâyelerle bir toplumun dünyayı, onun düzenini ve yasalarını anlama yolunda nasıl adımlar attığını ve kendi kültürünü sözlü edebiyat yoluyla nasıl oluşturduğunu da görmek olabilecek. 
“Saatlik Tarih” dizimizin bu kitabında Avrupa ve Yakın Doğu mitolojilerini de etkilemiş olan bu en kadim öğreti ile ilgili kapsayıcı ve bütünlüklü bilgiler edineceksiniz. Tanrılar, kahramanlar, Anadolu topraklarını da kapsayan tarihi olaylar ve bunların yanında bireylerin hayat öyküleriyle sosyal yaşama dair bilgiler ile insan ve dönüşümleri üzerine öyküler okuyacaksınız…