1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yeşil Renkli Namus Gazı Pdf indir

Yeşil Renkli Namus Gazı Pdf indir
0

Yeşil Renkli Namus Gazı pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Yeşil Renkli Namus Gazı kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeşil Renkli Namus Gazı kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Yeşil Renkli Namus Gazı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Yeşil Renkli Namus Gazı kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeşil Renkli Namus Gazı pdf oku, Yeşil Renkli Namus Gazı PDF yandex, Yeşil Renkli Namus Gazı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeşil Renkli Namus Gazı PDF Oku

“Namus gazı yarım litrelik, bir litrelik, iki litrelik şişelerde, beş litrelik binliklerde ve onbeş litrelik damacanalarda, yani norm üzerine beş boy kap içinde standardize edilmişti.

Dediğimiz gibi, çok hassas ve muhafaza edilmesi pek zor olduğundan, birazcık ışık alıp Namus’larının rengi attığı için üzüntülerinden intihar edenler çok oluyordu. Gazetelerde sürekli olarak, “Sahip olduğu iki damacana Namus’unun ışık alarak rengi attığı için bir tüccar intihar etti” gibi haberler çıkmaktaydı. Namus yüzünden cinayetler de oluyordu: “Şişenin tıpasını açık bırakarak Namus’unu uçurduğu için bir adam karısını öldürdü.”

“Tıpasındaki aralıktan şişede sızma sonucu havaya değinerek Namus’u yanan bir genç kız, babasından korkarak, on gün önce ayrıldığı evine bir daha dönmemiştir.”

Gazetelerde şu türlü ilanlar da sürekli olarak görülüyordu:

“Sevgili eşim, yirmibir dereceden yüksek ısıya bıraktığı ikibinlik Namus’umuzu bozmuş olduğu için kendisine darılacağım korkusuyla mutlu yuvamızı ve iki yavrumuzu bırakarak gitmiştir. Sevgili eşim! Yavrularım, ‘Anne, anne!’ diye ağlıyorlar. Seni, ben affettim, Tanrı da affetsin! Dön gel mutlu yuvamıza. Elbirliğiyle çalışarak, bozulan Namus’umuzdan daha çoğunu kazanırız.”