1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Batı Sanatında İkonografi Pdf indir

Batı Sanatında İkonografi Pdf indir
0

Batı Sanatında İkonografi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Batı Sanatında İkonografi kitap ile ilgili özet bilgiler. Batı Sanatında İkonografi kitabı yazar Serap Yüzgüller Uşun Tükel tarafından kaleme alınmıştır. Batı Sanatında İkonografi kitabı 408 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 15 x 23 ebatında olan Batı Sanatında İkonografi kitabın 1. Basım Hayalperest Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Batı Sanatında İkonografi pdf oku, Batı Sanatında İkonografi PDF yandex, Batı Sanatında İkonografi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Batı Sanatında İkonografi PDF Oku

Arka Kapak Yazısı   

 

Sözden İmgeye: Batı Sanatında İkonografi, Hıristiyanlığın başlangıcıyla birlikte Batı sanatı üretiminin odağında bulunan dinsel sahnelerin ikonografik yöntemle tanıtımı ve çözümlemesi üstüne bir alan çalışmasıdır. Kitapta ağırlıklı olarak Ortaçağ’dan 17.yüzyıla kadar uzanan örneklerle dinsel sahnelerin düzenleme şekilleri ve zaman içinde çeşitli dinamikler sonucu değişen betimleme anlayışları çerçevesinde yaşanan kalıp değişiklikları ele anlıyor.

Tevrat ve İncil sahnelerinin Kutsal Kitap metninin kronolojik dizgesine bağlı kalınarak tanıtıldığı kitap, kahramanlar ve kutsal kişiliklerin öykülerinin bunun yanında Batı ikonografisinin özgün terminolojisinden bir seçki sunan sözlük ve ekler bölümüyle konuyu zenginleştirici bir içerik içinde yer alıyor. Gözden geçirilmiş, yeni resimler eklenmiş bu yeni baskısıyla Sözden İmgeye: Batı Sanatında İkonografi, görsel sanatlarda karşılığını bulan dinsel konu ve temaların sanat tarihindeki emsallarinin yorumlanmasına ilişkin kapsamlı bir panorama sunuyor.