1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kültürel Antropoloji Pdf indir

Kültürel Antropoloji Pdf indir
0

Kültürel Antropoloji pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Kültürel Antropoloji kitap ile ilgili özet bilgiler. Kültürel Antropoloji kitabı yazar Robert H. Lavenda Emily A. Schultz tarafından kaleme alınmıştır. Kültürel Antropoloji kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kültürel Antropoloji kitabın Doğu Batı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kültürel Antropoloji pdf oku, Kültürel Antropoloji PDF yandex, Kültürel Antropoloji PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kültürel Antropoloji PDF Oku

Kültürel antropolojinin mühim isimlerinden olan Robert H. Lavenda ve Emily A. Schultz’un on iki bölüm ve bir ekten bir araya gelen Kültürel Antropoloji: Temel Kavramlar adlı bu kitabında; kültür, insanın anlam yaratma süreci, dil, din, mit, ritüel ve akrabalık gibi kavramlar tarihsel-toplumsal bağlamlarıyla ve antropolojik bakış açısıyla ele alınmıştır. Sosyal bilimler ve özellikle antropoloji ve sosyoloji ile ilgilenenler için temel kaynak niteliğindeki bu eserde; başlangıcından şimdiye kadar antropolojinin bilim olarak nasıl algılandığı, küreselleşme, teknoloji ve bilim antropolojisi gibi konular ayrıntılı biçimde irdelenmektedir.

Kitabın sonunda verilen etnografya metinlerini yazmak ve okumak hususundaki ek bölüm, saha çalışması yapıp metin yazacak yahut etnografi metinleri okuyacak bireyler için bir rehber niteliği taşımaktadır. Kültürel antropolojide teori, siyasal ve iktisadi antropoloji ve tıp antropolojisi, cinsellik, cinsiyet ve toplumsal cinsiyet ve toplumsal örgütlenme gibi konular, derinliğinden ve zenginliğinden bir şey kaybetmeden açık ve anlaşılır biçimde anlatılmıştır. Sosyal ve kültürel antropoloji disiplinine dair hemen her kavramın işlendiği kitap, Türkiye’deki antropoloji çalışmalarına özgün bir katkı sunmayı amaçlamaktadır.