1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor Pdf indir

Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor Pdf indir
0

Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor kitap ile ilgili özet bilgiler. Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor kitabı yazar David Eagleman Anthony Brandt tarafından kaleme alınmıştır. Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor kitabı 15 x 22 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor pdf oku, Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor PDF yandex, Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yaratıcı Tür-Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor PDF Oku

“Gerçekleri öğrenir, kurguyu üretiriz. Olanı kavrar, olabilecekleri düşleriz.”

İnsan dünyanın yeni versiyonlarını yaratıyor, hem de her gün. Yenilik üretme kabiliyetimizin canlılar içinde eşi benzeri yok. İnekler koreografi hazırlamıyor, sincaplar ağaç tepelerine ulaşmak için asansör inşa etmiyor, timsahlar sürat motorları tasarlamıyorlar. Bizler ise, binlerce yıl önce meydana gelmiş bir evrimsel ince ayar sayesinde, tecrübelerimizi özümseyip onlardan “şöyle olsa ne olur”lar türetebilinmekte.

Ünlü nörobilimci David Eagleman ve besteci Anthony Brandt şu sorunun peşine takılıyor: İnsanlığın yaratma becerisi ve güdüsünün temelinde yatan şey nedir? Zihnimizdeki yaratıcı yazılım nasıl  çalışıyor, ona neden sahibiz ve bizi nereye götürüyor? Yaratıcı Tür, Picasso’dan konsept arabalara, şemsiyelerden Ay’a seyahate, eğitim sistemimizden ketçap şişelerine kadar uzanıp yaratıcı zihni mercek altına alan etkileyici bir yolculuk. Nörobilimdeki en yeni bulgulardan faydalanarak sahip olduğumuz bu derin, gizemli ve en mühim insan becerisinin temel işleyişini ilk kez böylesine görünür kılıyor ve hepimiz için daha yaratıcı bir geleceğin kapılarını aralıyor.

“İnsan yaratıcılığına görseller eşliğinde bir yolculuk… Zihnin işleyişine ilgi duyanlar mutlaka okumalı.”

– Wired  –

“Ağzı açık bıraktıracak kalitede… Deha değerinde.”

– Geoff Dyer, Observer –