1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Sanat Sevdası Pdf indir

Sanat Sevdası Pdf indir
0

Sanat Sevdası pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Sanat Sevdası kitap ile ilgili özet bilgiler. Sanat Sevdası kitabı yazar Alain Darbel Pierre Bourdieu tarafından kaleme alınmıştır. Sanat Sevdası kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Sanat Sevdası kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Sanat Sevdası pdf oku, Sanat Sevdası PDF yandex, Sanat Sevdası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Sanat Sevdası PDF Oku

Sanat eserleri şüphesiz herkese açıktır, herkesçe görülebilir; ama biliriz ki aslında büyük çoğunluğa kapalı kalırlar. Müzeleri gezenler ile gezmeyenleri birbirinden ayıran şey nedir? Sanat sevdalıları bu tutkularını her türlü maddi koşuldan bağımsızmış gibi yaşarlar, ama aslında önceden edinmiş oldukları donanım değil mi sanat eserlerinden zevk almalarını sağlayan? Müze denen yer üst sınıfların öngördüğü kurallara en fazla uyulan yerlerden bir diğerideğil mi? Zorunlu kültürel etkinlikler sanattan gerçekten zevk alınmasını sağlayabilir mi?

Sosyolog Bourdieu’nün ekibiyle birlikte uzun ve titiz bir saha araştırması neticesinde ortaya koyduğı Sanat Sevdası, sanatseverliğin toplumsal temelleri üstüne klasikleşmiş bir eserdir. Bourdieu ve dostları, gelir ve eğitim yönünden avantajlı toplumsal kesimlerin “sanat sevdasının” anlam ve işlevi üstüne düşünüyorlar. Bir yandan da gelir ve eğitim yönünden dezavantajlı toplumsal kesimlerin sanata daha çok ilgi duymasını, daha çok zaman ayırmasını sağlayacak koşullar içinde eğitim sistemine özel bir önem atfediyorlar. Sanat Sevdası, bundan dolayı, eğitim sisteminin etkisi üstüne bir inceleme olarak da okunabilir.

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık