Felsefe Kitapları

Yamuk Bakmak Pdf indir

Yamuk Bakmak pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Yamuk Bakmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Yamuk Bakmak kitabı yazar Slavoj Zizek tarafından kaleme alınmıştır. Yamuk Bakmak kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2004 ile basılmıştır. ebatında olan Yamuk Bakmak kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yamuk Bakmak pdf oku, Yamuk Bakmak PDF yandex, Yamuk Bakmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yamuk Bakmak PDF Oku

Hitchcock filmleri, Stephen King, korku, bilimkurgu ve dedektif öyküleri, popüler romantik romanlar, günümüz kitle kültürü, Stalinist pornografi, Biçimsel Demokrasi, sonra Lacan, Hegel, Kant, Sade ve diğerleri… Hepsi bir arada, yan yana.

İçinde hep rahat edegeldiğimiz düşünme ve açıklama çerçevelerinin otomatikliğinin sekteye uğradığı anlarda hissettiğimiz, sezdiğimiz, ama en derinlerdeki mantığına bir türlü nüfuz edemediğimiz için söze dökülmeden kalan şeyler mevcuttur… Son zamanda Avrupa’nın “çevresi”nde git gide artan yeni sosyal hareketlerin içinden gelen Slavoj Zizek, belki tam da bu mesafesi sayesinde, bu tür şeyleri söze dökmeyi başarabiliyor. Bunu ilk elde bir arada düşünemeyeceğimiz tema ve bireyleri birlikte okuyarak yapıyor; Zizek’e özgü bu “yamuk bakış” sayesinde, dik, cepheden bir bakışla asla görülemeyecek çiçeği burnunda düşünce katmanları seriliyor gözlerimizin önüne. Zizek bir taştan diğerine seker gibi yazdığı halde, anlatıyı asla dağıtmadan, müthiş bir akıcılıkla, yaşadığımız çağın kültürel ifadelerini boydan boya katedebiliyor.

Hangi alana yerleşiyor bu kitap? Felsefe mi, psikanaliz mi? Film veya edebiyat eleştirisi mi? Yoksa sosyoloji veya siyaset mi? Bizce hepsine ve hiçbirine. Sadece şu söylenebilir; Böyle bir metin fakat Zizek tarafından yazılabilirdi.

Zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu