1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

OlumsallıkHegemonyaEvrensellik Pdf indir

OlumsallıkHegemonyaEvrensellik Pdf indir
0

OlumsallıkHegemonyaEvrensellik pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan OlumsallıkHegemonyaEvrensellik kitap ile ilgili özet bilgiler. OlumsallıkHegemonyaEvrensellik kitabı yazar Ernesto Laclau Judith Butler Slavoj Zizek tarafından kaleme alınmıştır. OlumsallıkHegemonyaEvrensellik kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan OlumsallıkHegemonyaEvrensellik kitabın Hil Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda OlumsallıkHegemonyaEvrensellik pdf oku, OlumsallıkHegemonyaEvrensellik PDF yandex, OlumsallıkHegemonyaEvrensellik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

OlumsallıkHegemonyaEvrensellik PDF Oku

“Üçümüz, hem düşüncelerimizin ortak güzergâhını saptamaya, hem farklı entelektüel bağlılıklarımızı üretken bir biçimde ortaya koymaya çalışan bir kitap hazırlamak için birkaç senedir görüşmekteydik. Kitabın başlangıcında bulunan üç soru listesini hazırlayarak işe başladık. Bundan dolayı önünüzde duran sonuç, sohbetlerin, yazılı değerlendirme ve görüş alışverişlerinin, Slavoj Zizek-Ernesto Laclau ilişkisi özelinde 1985’e kadar uzanan bir işbirliğinin sonucunu temsil eder.”

Olumsallık, Hegemonya, Evrensellik, hepsi de kendini sol siyaset içinde tanımlayan, bununla birlikte her biri kendini siyasetin farklı gelenekleri ve farklı bağlamlarıyla ilişki içinde geliştirmiş, çağımızın en fazla okunan siyaset felsefecilerinden üçünün ortak çalışması. Günümüzde etkili olabilecek bir siyasetin özne ve tarih anlayışı, psiko-sosyal temelleri ve kapsamı üzerinden yürüyen bu üçlü tartışma, özellikle kimlik, temsil ve hegemonya mücadelesi konularında verimli bir sentezin yolunu açarken, toplumsal cinsiyet, özne oluşumu ve tikel-evrensel ilişkisi gibi çetrefil meselelerde sert ama zihin açıcı bir polemik havasına bürünüyor.

Sayfa Sayısı: 363

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hil Yayınları