1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Venedik Taciri Pdf indir

Venedik Taciri Pdf indir
0

Venedik Taciri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Venedik Taciri kitap ile ilgili özet bilgiler. Venedik Taciri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Venedik Taciri kitabı 136 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19,5 ebatında olan Venedik Taciri kitabın 1. Basım Can Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Venedik Taciri pdf oku, Venedik Taciri PDF yandex, Venedik Taciri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Venedik Taciri PDF Oku

Shakespeare külliyatının mühim parçalarından Venedik Taciri, yakın bir dostunun sevdiği kadına kavuşmasına yardım etmek için hırslı bir Yahudi tüccara borçlanan Antonio’nun trajigülünç macerasıni anlatır. Açık denizlerdeki gemilerine güvenen Antonio, tüccar Shylock’un bi hayli yüklü borç senedini imzalamıştır ve borcunu ödeyemediği takdirde vücudundan hatırı sayılır bir parça et koparılacaktır. Öte yanda Bassanio, dostu Antonio’nun yardımıyla genç ve güzel Portia’nın evine ulaşsa da burada onu zorlu bir sınav bekler.
 
Birbirine paralel birden fazla tema, karakter ve ilişki barındıran oyun, içerik zenginliği bundan dolayı fakat çok katmanlı bir olay örgüsüyle aktarılabilecek; kılık değiştirmeler, beklenmedik gelişmeler ve akla gelmeyecek hilelerle sürüp giden bir macerayı anlatır. Bu nedenle uzun senelerdır süren tartışmalarla trajedi veya komedi gibi belli kalıplara sığdırılamamış, benzersiz bir oyundur. Haklı ve haksızın sürekli olarak yer değiştirdiği Venedik Taciri, şimdilerde hâlâ hukuk, adalet, din ve ahlak alanlarında okurda uyandırdığı etik sorular sayesinde güncelliğini korur.
 
#dünyaklasikleri #ingilizklasikleri #aşk #para #adalet #etikdeğerler #aldatmaca