1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı Pdf indir

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı Pdf indir
0

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı kitap ile ilgili özet bilgiler. Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı kitabı yazar İpek Çalışlar tarafından kaleme alınmıştır. Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı kitabı 15 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı kitabın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı pdf oku, Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı PDF yandex, Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk-Mücadelesi ve Özel Hayatı PDF Oku

Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım’ın oğlu, Latife Hanım’ın eşi, bize bu güzel vatanı bırakan Mustafa Kemal ATATÜRK, gözden kaçmış iç dünyası, mücadelesi ve özel yaşamıyla…
 
Muhterem Valideciğim
Gerçekte vatan ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçmek ve milleti tek vücut bir hale getirmekle dünyaya gelecek kudret ve ulusal gücü kullanmaktan başka çare yoktu. Ben de öyle yaptım. Elhamdülillah başarılı oluyorum. Pek yakında zamanda elle tutulur sonucu bütün dünya görecektir.
(…)
 
Ben, birkaç güne kadar bir kongre için Sivas’a gideceğim. Tekrar Erzurum’a döneceğim. Tekrar ediyorum: Her işittiğinize önem vermeyiniz. Pekâlâ bilirsiniz ki ben, yaptığımı bilirim. Netice görmeseydim başlamazdım.
Bu mektubumu getirecek olan (…) size benim hakkımda istediğiniz kadar bilgi verecektir. Kendisiyle bana bazı elbiselerimi gönderiniz. 
Ağustos 1919, Erzurum
 
Latife Hanım ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın, roman akıcılığında kaleme aldığı bu kitap; titiz, derinlikli bir araştırmaya, Mustafa Kemal’in yaşamının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor. Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıyla Mustafa Kemal Atatürk benzersiz bir biyografi.

 

 

Editör: Tamer Erdoğan