Pdf Kitap Arşivi

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 Pdf indir

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 kitabı yazar Halil İnalcık tarafından kaleme alınmıştır. Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 pdf oku, Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 PDF yandex, Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Devlet-i Aliyye – Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 PDF Oku

Halil İnalcık Devlet-i ‘Aliyye’nin ilk cildinde, Osmanlı Devleti’nin bir beylikten kuvvetli ve köklü bir imparatorluğa dönüşümünün öyküsünü konu ederek geniş kitlelere ulaştı. Okuyucuların merakla beklediği ikinci cildin konusu, imparatorlukta padişahlık otoritesinin yok oluş sürecinde çeşitli odakların iktidarı ele geçirmek için verdiği mücadele…
Halil İnalcık, dönemin tarihçilerinin “tagayyür ve fesad”, yani bozuluş ve kargaşa olarak adlandırdıkları bu durumu, o çağın kaynaklarından ve az bilinen arşiv belgelerinden de yararlanarak günümüz okuyucusu için anlatıyor, yorumluyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 502

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu