Pdf Kitap Arşivi

Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali Pdf indir

Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali kitap ile ilgili özet bilgiler. Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali kitabı 16,5 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali kitabın Türkçe İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali pdf oku, Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali PDF yandex, Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Vardiya-4 Kitap Takım-16.Venedik Bienali PDF Oku

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu

Dünyanın ileri gelen mimarlık etkinliklerinden Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin 16. edisyonu bu sene 26 Mayıs – 25 Kasım 2018 tarihleri içinde düzenleniyor. Bienal kapsamı içinde İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu, Schüco Türkiye ve VitrA’nın eş sponsorluğunda, bienali öğrenme ve tartışma ortamına dönüştürecek uzun soluklu bir projeye ev sahipliği yapıyor.

 

Küratörlüğünü Kerem Piker’in, yardımcı küratörlüğünü Cansu Cürgen, Yelta Köm, Nizam Onur Sönmez, Yağız Söylev ve Erdem Tüzün’ün üstüne aldığı Vardiya projesi kapsamı içinde bienal boyunca haftalık vardiyalar hâlinde Venedik’e gidecek mimarlık öğrencileri, bienalin bu seneki teması Freespace / Serbestmekân kavramı çerçevesinde geniş katılımlı bir projeye dahil oluyor.

 

Türkiye Pavyonu’nun salt bir sergileme mekânı olmanın dışında bir buluşma, karşılaşma ve üretim mekânına dönüşmesini amacında olan Vardiya projesiyle öğrencilerin yalnızca bienal takipçisi değil, bunun yanı sıra bienalin etkin bir üreticisi hâline gelmeleri hedefleniyor.

Vardiya projesi kapsamı içinde başvurular içinden seçilen 120 mimarlık fakültesi öğrencisi birer haftalık vardiyalar halinde Venedik’e gidecek. Bienali gezen ve Türkiye Pavyonu’nda düzenlenecek kamuya açık bir dizi etkinlik ve atölye çalışmasına katılacak mimar adayları, bienal boyunca korku filmlerinden kent-çocuk ilişkisine, yapay zekâdan zanaata çok çeşitli konular etrafında düzenlenecek 12 atölye çalışması neticesinde sürekli olarak genişleyen ve bienal sonrasına uzanması hedeflenen bir sergi içeriği oluşturacak.

 

Atölye çalışmalarının bunun yanında bienal boyunca dijital olarak yayımlanması hedeflenen, bienal seyircilerinin de katılacağı hemen hemen 50 çevrimiçi yuvarlak masa oturumu ve 6 konuk konuşmacı sohbeti ile Türkiye Pavyonu, 25 hafta boyunca yaşayan bir öğrenim ve üretim platformuna dönüşecek.

Vardiya ile Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu, dünya çapından mimarlık öğrencilerini, eğitmenleri ve misafir profesyonelleri bir araya getiren daimi bir öğrenme mekânı görevi yaparken, bunun yanı sıra her vardiyayla evrilen dinamik bir sergi içeriğine de sahip olacak.

 

“Bienal ne için var?”, “Bienal kimin için var?” ve “Bienal ne işe yarar?” sorularını yanıtlayan dünyanın birden fazla farklı yerinden beş yüze yakın mimarlık öğrencisi içinden seçilen katılımcılar, ziyaretçileri bienallerin amacı ve rolü ile ilgili düşünmeye çağıracak. Mimarlık dünyasının bütün taraflarının bu karşılıklı oyun ve bağ kurma fırsatından yararlanmasını bekleyen Vardiya, bunun yanı sıra genç ve yaratıcı zihinlerin bireysel ve kolektif deneylerini güncel mimarlık gündemlerinin merkezine yerleştirmeyi bekliyor.

Vardiya projesi için Okay Karadayılar ve Ali Taptık’ın tasarımı ile hazırlanan yayın Fikir, Açık Çağrı, Söyleşi ve Pavyon başlıklı 4 adet İngilizce ve Türkçe çift dilli kitaptan oluşuyor. Fikir kitabı projenin düşüncesinin nasıl meydana geldiğinı, Açık Çağrı kitabı öğrenciler için yapılan açık çağrının ayrıntı kısmını, Söyleşi kitabı projenin Seçici Kurul üyeleri ile yapılan söyleşiyi ve Pavyon kitabı da mekânda bulunacak olan serginin ayrıntı kısmını anlatıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından basılan kitaplar, Yapı Kredi Yayınları’nın sevkiyatıyla yayımlanacak.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu