1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tarihöncesinde Dil Pdf indir

Tarihöncesinde Dil Pdf indir
0

Tarihöncesinde Dil pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Tarihöncesinde Dil kitap ile ilgili özet bilgiler. Tarihöncesinde Dil kitabı yazar Alan Barnard tarafından kaleme alınmıştır. Tarihöncesinde Dil kitabı 16 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Tarihöncesinde Dil kitabın Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tarihöncesinde Dil pdf oku, Tarihöncesinde Dil PDF yandex, Tarihöncesinde Dil PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tarihöncesinde Dil PDF Oku

İnsanlar tarihimizin yüzde doksanında “avcı-toplayıcı” olarak yaşadılar ve birbirleriyle konuşuyorlardı. Konuştukları dilin kökenine ve evrimine ilişkin elimizde dolaysız bir ispat mevcut değil; hatta ilk bireylerin konuşma veya işaret dili var mıydı, bilmiyoruz. Bu zorluğun farkında olan antropolog Alan Barnard, çevremizde var olanlardan hareketle dile ilişkin geçmişimizi mühim ölçüde anlayabileceğimizi ileri sürüyor. Dünyanın birden fazla yerinde hâlâ avcı-toplayıcılar yaşıyor; bu topluluklar, konuşma tarzlarını, dillerini, dillerden ne amaçla yararlandıklarını araştırmamız yönünden oldukça önem taşıyorlar. Olağanüstü geniş kelime dağarcıkları var ve dilbilgisi yönünden hayli karmaşık, gelişkin bir dile sahipler.

Barnard, avcı-toplayıcıları, kendi şartlarında anlayarak hayatlarını inceliyor. Okuma yazma bilmeyen insanlar olarak dili nasıl hissediyorlar? Dili ne amaçla kullanıyorlar? Dilbilgisine ilişkin bilgileri hiç yok mu yoksa dilbilgisiyle oyunlar oynamaktan keyif almalarına yetecek kadar bir dilbilgisi anlayışları yer alıyor mu? Bugüne dek yapılmış belli başlı incelemeleri ve kuramları ele alarak bu tür soruları irdeleyen Tarihöncesinde Dil, dilin evrimine ilgi duyan herkesi tatmin edecek bir çalışma.