1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türkiyede ve Dünyada Casuslar Pdf indir

Türkiyede ve Dünyada Casuslar Pdf indir
0

Türkiyede ve Dünyada Casuslar pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Türkiyede ve Dünyada Casuslar kitap ile ilgili özet bilgiler. Türkiyede ve Dünyada Casuslar kitabı yazar Aytunç Altındal tarafından kaleme alınmıştır. Türkiyede ve Dünyada Casuslar kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Türkiyede ve Dünyada Casuslar kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türkiyede ve Dünyada Casuslar pdf oku, Türkiyede ve Dünyada Casuslar PDF yandex, Türkiyede ve Dünyada Casuslar PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türkiyede ve Dünyada Casuslar PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Fahişeler ve ajanların yolları neden hep kesişir? Giordano Bruno neden yakıldı? Peki, Jeanne d’Arc? James Bond filmlerinin kahramanları hangi ajanlardan esinlenerek yaratıldı? Yunanistan’ın NATO’ya dönmesi hususunda Devlet Başkanı Kenan Evren’i kim ikna etti? Bu kitapta, bu ve daha bir çok sorunun yanıtını bulacaksınız.

Walter L. Pforzheimer, CIA’den emekliye ayrılmış çok işinde uzman bir casus. Ona göre ilk casusluk olayı Âdem ile Havva içinde geçti. İncil’in ünlü Yılan’ı ilk casus ve Havva da onun ilk Asset’i idi. Arkeologlar, Suriye’de şimdilerden 3800 yıl önce yazılmış bir tuğla tablette casuslardan yakınıldığını belirtiyorlar.

On senelerdır ulusal güvenliği boşlamış iktidarların Türkiye’yi ne denli güvenlik zaafına uğrattıklarının emsallariyle anlatıldığı bu kitapta Aytunç Altındal, “Diğer ülkeler bir yana, o günlerden bu yana Anadolu toprakları casusların en fazla gönderildiği bölgedir. Soğuk Savaş senelerında en iyimser tahminle hemen hemen 25 ülkeden Türkiye’ye hemen hemen 10 bin casus, ajan vb. geldi. Günümüzde bu sayı 3 bin 500 civarında. Sadece Ankara’da hemen hemen 280.290 işinde uzman askeri personel, diplomat, istihbaratçı şu veya bu amaçla bilgi topluyor. Gerisini siz düşünün” diyor.