1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Turan Hakanı Alp Er Tunga Pdf indir

Turan Hakanı Alp Er Tunga Pdf indir
0

Turan Hakanı Alp Er Tunga pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Turan Hakanı Alp Er Tunga kitap ile ilgili özet bilgiler. Turan Hakanı Alp Er Tunga kitabı yazar Necati Demir tarafından kaleme alınmıştır. Turan Hakanı Alp Er Tunga kitabı 232 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21,5 ebatında olan Turan Hakanı Alp Er Tunga kitabın 1. Basım İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Turan Hakanı Alp Er Tunga pdf oku, Turan Hakanı Alp Er Tunga PDF yandex, Turan Hakanı Alp Er Tunga PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Turan Hakanı Alp Er Tunga PDF Oku

Alp Er Tunga/Efrasiyap, Türklerin “dünyayı yönetme ülküsü”nün bayrağı ve simgesidir. O, Türklüğün Turan hayalinin başlangıç noktası ve temel felsefesidir. Tarih boyunca Turan hayali ile yaşayanların ilk ve gerçek hakanıdır. Bu Turan hakanı ile alakalı bilgiler; destanlarda, efsanelerde ve eski yazılı kaynaklarda yer almış, çok az bir kısmı günümüze kadar ulaşabilmiştir.

Alp Er Tunga; Türk tarihini başarı, şan ve şeref ile süsleyen Oğuz Kağan, Bilge Kağan, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi sayılı devlet adamlarındandır. Büyük Hakan’dan sonra tarih sahnesinde bulunan Türk devletleri, ondan “kut alarak”, onun soyundan gelenler yahut geldiğini iddia edenler tarafından kurulmuştur.

Alp Er Tunga, yaşadığı zamanda bütün Türkleri aynı sınır içerisine toplayarak bir “Türk birliği” kurmuştur. Anadolu’nun da ilk fatihidir. MÖ 7. yüzyılda Anadolu’ya gelmiş, Orta ve Doğu Anadolu’yu ele geçirmiş, Mısır’a kadar giderek hemen hemen 29 yıl bu coğrafyayı elinde tutmuştur.

Prof. Dr. Necati Demir, Alp Er Tunga hususunda dünya kütüphanelerini ve yazılı eserleri taramış, alan incelemeleri yapmıştır. Böylelikle Alp Er Tunga’nın tarihi, destani ve tanınmış kişiliğiyle alakalı bilgiler bir araya getirilmiştir. Elinizdeki kitap ile şuan için bilinen ilk Türk devleti ve ilk Türk hakanı ile ilgili derli toplu bir çalışma ortaya çıkmıştır.