1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler Pdf indir

Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler Pdf indir
0

Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler kitap ile ilgili özet bilgiler. Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler kitabı yazar Cahide Keskiner tarafından kaleme alınmıştır. Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler kitabın İlke Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler pdf oku, Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler PDF yandex, Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Türk Süsleme Sanatlarında Stilize Çiçekler PDF Oku

Kitap sanatlarında Selçuklu’dan Osmanlı’ya aktarılan şekil dünyasını bizlere anlatan, öğreten daha da mühimsi çizimlerin yayına girmesiyla bu kültür varlığını kalıcı kılan Keskiner, her zaman “saygın bir müzehhibe” ünvanını korudu, böyle anıldı.

Bu kez karşımızda duran Hatai, kısa bir tarihçe, terminolojik belirlemelere yer verdikten başka, çizim özellikleri ve kaidelerinı da verdiğinden uygulamacılar için mühim. Gerek kompozisyon çözümlemeleri gerekse seçilen örnekler Türk sanatlarını çalışacak her genç insanın yolunu aydınlatabilecek nitelikte.

Ayrıca, kitabın sonuna eklenen terminoloji listesi ile bu alana ilişkin kaynakların dökümü, bu yayını araştırmacılar için temel çıkış noktalarından biri haline getiriyor. Keskiner’in, yarım asırlık bir birikimi üzerinde taşıyarak Süheyl Bey okulu’nu bugüne taşıyan bir ses olması kitaba ayrı bir özellik veriyor.

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: İlke Kitap