1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

Tartışma Sanatının İncelikleri Pdf indir

Tartışma Sanatının İncelikleri Pdf indir
0

Tartışma Sanatının İncelikleri pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Tartışma Sanatının İncelikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Tartışma Sanatının İncelikleri kitabı yazar Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmıştır. Tartışma Sanatının İncelikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Tartışma Sanatının İncelikleri kitabın Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tartışma Sanatının İncelikleri pdf oku, Tartışma Sanatının İncelikleri PDF yandex, Tartışma Sanatının İncelikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tartışma Sanatının İncelikleri PDF Oku

Tanış olup tartışmaktan maksadın “işi kolay kılmak” olduğu söylenir. Lakin şimdilerde en kolay işleri bile içinden çıkılmaz hale getiriyoruz. Niye bütün tartışmalarımız sarpa sarıyor? Neden hakikati aramak dururken öne sürdüğimüz şeylerin lehine önyargıların bizi tutsak etmesine olanak sağlıyoruz? Hatta izin vermekle yetinmeyip davayı bile bile yokuşa sürmenin, bundan dolayı hakkı adaleti engellemenin yollarını arıyoruz?

Schopenhauer Kitaplığı’nın bu onuncu kitabında düşünür bütün ömrünce çok çektiği ve çektiklerini yeri olsun olmasın, bulduğu her fırsatta dile getirmekten çekinmediği: “İnsan doğasının yetersizliklerinin üzerini örtmek için kullandığı eğri yolları”, “inatçılık, kendini beğenmişlik ve namussuzlukla yakında zamandan akraba olan dar kafalılık ve yetersizliğin” sinip pusuya yattığı yerleri bir bir açığa çıkarıyor. İkbal avcısı siyasetçiler, servet ve şöhret peşindeki dava vekilleri, hülasa mugalatayı meslek, safsatayı meşrep haline getirenler… savulun: İpliğiniz pazara çıkıyor!

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları