Pdf Kitap Arşivi

Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz Pdf indir

Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz kitap ile ilgili özet bilgiler. Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz kitabı yazar Deniz Gürsoy tarafından kaleme alınmıştır. Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz kitabın Oğlak Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz pdf oku, Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz PDF yandex, Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz PDF Oku

“Yeri geldiğinde, ya o kültürü tam yansıttığı için veya enteresan bulunacağını düşündüğümden bazı tarifleri gizlendiği tarih çek-mecelerinden gün ışığına çıkararak kitabı okuyanın dene-mesine sundum. Bunu yaparken tarifleri bugünün diliyle kolay anlaşılabilir hâle getirmeye çalıştım veya bu coğrafyada bulunabilir gıda maddeleriyle değiştirdim, yani uyarladım. Ayrıca kımız ve buhur suyu dışında hepsini de denedim.”

Deniz Gürsoy, Eski Taş Çağı’ndan izler taşıyan çiğ köfteden Türklerin İslam’la tanışmadan önce içtiği içkilere, yaşadığımız coğrafyada yemek kültürünün tarihin derinliklerindeki izlerini inceliyor Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz’de…

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu