1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tam Benim Tipim Pdf indir

Tam Benim Tipim Pdf indir
0

Tam Benim Tipim pdf indir, Fotoğraf – Grafik Sanatı türünde kaleme alınan Tam Benim Tipim kitap ile ilgili özet bilgiler. Tam Benim Tipim kitabı yazar Simon Garfield tarafından kaleme alınmıştır. Tam Benim Tipim kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Tam Benim Tipim kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tam Benim Tipim pdf oku, Tam Benim Tipim PDF yandex, Tam Benim Tipim PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tam Benim Tipim PDF Oku

“YILIN EN İYİ KİTAPLARINDAN” Amazon

“Büyüleyici… Gerçek ve mizah içinde müthiş bir denge yakalıyor. Bu kitabı okumak bakışınızı değiştirecek.” Time Out

Tam Benim Tipim bir font kitabı. Binlerce fontu alt alta sıralayan katalogvari bir kitap değil -öyle olsa olabileceken bir ülkeler arası çoksatan olamazdı. Tersine; gerçek öyküler üstüne kurulmuş hayli keyifli bir kitap elinizdeki. Gutenberg’in ilk harf kalıbını dökmesinden, Steve Jobs’ın onları bilgisayarımızın font menüsüne doluşturup “modern zaman font salgınını” başlattığı ana, birden fazla enteresan ve hatta kimi zaman büyüleyici öykünün kahramanı bu kitapta sözü edilen fontlar.

Helvetica neden ve nasıl bütün dünyayı istila etti veya daha romantik bir deyişle, “şehirlerin parfümü” halini aldı? IKEA’nın fontunu değiştirmesi nasıl oldu da “İsveç kaynaklı en büyük infial” olarak anılacak bir toplumsal tepkiye yol açtı? Obama’yı Beyaz Saray’a bir font taşımış olabilir mi? Neden 30’ların Art Deco’su Amy Winehouse’a böylesine yakışıyor? Bir fontu, bir ülkeye, bir dine, bir döneme, bir mesleğe veya bir duyguya has kılan şey tam anlamıyla nedir? Arial’ın dingin kim(liksiz)liğinden, Times New Roman’ın pratik ciddiyetinden, Comic Sans’ın rahatsız edici hafifliğinden – ve kullanımını yasaklama kampanyasından- kimler sorumlu? Trajan’ı bütün kötü film posterleri için vazgeçilmez kılan ne? Tüm zamanların en iyi ve en kötü fontları hangileri? Ve tabii, kaçınılmaz soru; seçtiğin font senin ile ilgili ne dile getiriyor?

Tabelalardan menülere, havalimanlarından giysilerinizin etiketlerine, baktığınız her şeyi farklı görmenizi sağlayacak bir kitap Tam Benim Tipim.

“Eğer öğle yemeğindeki kaşığın şeklini hatırlıyorsanız, şekli yanlış demektir,” Adrian Frutiger, iyi bir fontun farkedilmez olması yönünde görüşünü paylaşırken…

Sayfa Sayısı: 353

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi