Pdf Kitap Arşivi

Spor Psikolojisi Pdf indir

Spor Psikolojisi pdf indir, Spor ve Sporcular türünde kaleme alınan Spor Psikolojisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Spor Psikolojisi kitabı yazar Peter C. Terry Costas I. Karageorghis tarafından kaleme alınmıştır. Spor Psikolojisi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Spor Psikolojisi kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Spor Psikolojisi pdf oku, Spor Psikolojisi PDF yandex, Spor Psikolojisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Spor Psikolojisi PDF Oku

Geniş kitleleri etkileyen spor, şimdilerde bacasız bir fabrika olarak büyük bir ekonomiye sahiptir. Bu ekonomik ve popülizm etkisi sporcuları, sporcu velilerini, antrenörleri, yöneticileri ve fanatikleri olumlu yahut olumsuz bir biçimde etkilemektedir. Spor ortamındaki bu durum sporcuları, antrenörleri, sporcu velilerini, fanatikleri ve yöneticileri endişelı, stresli, yorgun, motivasyonsuz, saldırgan ve agresif yaparken arada bir de tam tersi bir durumun oluşması ile sonuçlanmaktadır.

Sporcular, yoğun bir program ile önümüzdeki zamanlarda hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu program, beslenmeden tutun da antrenman türüne kadar bir çok disiplini kapsamaktadır. Sporcu performansını olumsuz etkileyen unsurlar, bu programlar ile etkisizleştirilmeye yahut yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu zamanda sporcunun psikolojik durumu, mühim ve temel bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen aynı antrenmanı yapan ve aynı beslenme programını uygulayan sporculardan birkaçının üst basamaklara çıkmasında psikolojik süreçler etkin bir rol üstlenmektedir. İşte bu kitap, başarılı sporcuları diğer sporculardan farklı kılan psikolojik etkenlere odaklanmaktadır. Sıradan sporcuların, olimpiyat şampiyonluğunu elde ederken yahut dünya rekorunu kırarken nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını örneklerle göstermekte ve sporcu performansını etkileyen psikolojik unsurları tanımlayarak bunların yönetim stratejilerini sağlamaktadır. Kısa olarak Spor Psikolojisi kitabı endişe, motivasyon, ruh hâli, konsantrasyon ve zihinde canlandırma gibi performansı etkileyen temel unsurların yönetimi ile ilgili bizlere basit ve yaşanmış gerçek olaylardan örnekler vermektedir. Ayrıca hipnozun ve müziğin gücüne tesirini yaşanmış güncel olaylar ile ifade etmektedir. Bu bilgileri ile kitap sporcular, sporcu velileri, antrenörler, yöneticiler ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler için mühim bir kaynak olacaktır.

Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu