Pdf Kitap Arşivi

Memleketin Birinde Pdf indir

Memleketin Birinde pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Memleketin Birinde kitap ile ilgili özet bilgiler. Memleketin Birinde kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Memleketin Birinde kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Memleketin Birinde kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Memleketin Birinde pdf oku, Memleketin Birinde PDF yandex, Memleketin Birinde PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Memleketin Birinde PDF Oku

Saray koruyucuları, deh demişler, çüş demişler, eşeği bitürlü atlatamayınca padişaha varıp,

-Eşek kulunuz gelmiş, huzura çıkmak ister! demişler. Eşeği kabul buyuran padişah,

-Ne dilersin ey eşek kulum?.. deyince, eşek de dilediğini bildirmiş.

Padişah, canı burnuna gelip kükremiş:

-İnek eti ile, derisi ile, gübresiyle bu memlekete, bu millete hizmet etti. Katır dersen savaşta, barışta yük taşıdı, bu vatana hizmet etti. A eşek, ya sen ne iş gördün ki, bir de kalkmış eşekliğine bakmadan nişan istersin?.. Utanmadan bir de karşıma gelmişsin. Söyle, ne halt ettin?

O zaman eşek keyfinden sırıtarak,

-Aman padişahım efendim, demiş, size en büyük hizmeti eşek kullarınız yapmıştır. Eğer benim gibi binlerce eşek kulun olmasaydı, sen hiç taht üzerinde oturabilir, saltanat sürebilir miydin? Dua et biz eşek kullarına. Bizim gibi eşekler sayesinde, sen de böyle saltanat sürüyorsun.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu