1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Simya Pdf indir

Simya Pdf indir
0

Simya pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Simya kitap ile ilgili özet bilgiler. Simya kitabı yazar Kubilay Aktaş tarafından kaleme alınmıştır. Simya kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Simya kitabın Selis Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Simya pdf oku, Simya PDF yandex, Simya PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Simya PDF Oku

Varlığı yorumlama anlamında en büyük simyacılar peygamberler ve ariflerdir. Onlar insanın büyük dönüşümü için, yani altın kalbin keşfi için, başımıza “bilinçli-maceralar” açan ve yol gösteren üstad-rehberlerdir. Onlar bu sonsuzluk filmi içinde hem yazarlar, hem yönetirler, hem de oyunun kaidelerinı öğretirler. Onlar simyagerdir. İnsandaki halifelik sırrını anlarlar ve bunu inşâ ederler.

Onlar nasıl bir bilinç düzleminde bu halifelik anlayışını imâr ettiler? Halifelik anlayışını imâr ederken Allah’ın isimlerini nasıl kullandılar? Bu, büyük üstad-rehberlerin varlık algıları gerçekte neydi? Onlar zamanı ve mekânı nasıl ve ne olarak görüyorlardı? Hangi kanalları ve sembolleri kendilerinde keşfettiler? Büyük metamorfozu nasıl gerçekleştirdiler? İnsan-ı Kâmil’in tesir gücü nelere kâdirdir? Yüce yaratıcımız, Hz. İnsan potansiyelinde yarattığı insana ne gibi yetenekler ve donanımlar verdi? Büyük değişimlerin başlangıcı olduğu kabul gören 2012 yılına ve sonrasına dünyanın ve yaşamın yeniden yapılanacağı geleceğe kendimizi nasıl hazırlamalıyız?

Bunlara benzer birden çok sorunun cevabı ve Hz. İnsan bilincine olan yolculuğun kritik noktaları Simya: Kur’an’da Şifa Sırları’nda…

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Selis Kitaplar