Pdf Kitap Arşivi

Kültür Denen Şey Pdf indir

Kültür Denen Şey pdf indir, Antropoloji türünde kaleme alınan Kültür Denen Şey kitap ile ilgili özet bilgiler. Kültür Denen Şey kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Kültür Denen Şey kitabı 13 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kültür Denen Şey kitabın Metis Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kültür Denen Şey pdf oku, Kültür Denen Şey PDF yandex, Kültür Denen Şey PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kültür Denen Şey PDF Oku

Kültür denen şey, sabit bir öz mü, yoksa ele geçiremediğimiz, sürekli olarak değişen dinamik bir canlılık mı?

Kuruluşunda Batı-dışı insan topluluklarına odaklanan antropoloji disiplini, son otuz-kırk yılda kendi tarihiyle hesaplaşabilen, başlangıç varsayımlarını yıkabilen ve günümüzün karmaşık poblemleriyla farklı şekillerde ilişki kurabilen bir araştırma alanı olduğunu ispatladı.

Kültür Denen Şey, antropolojinin bu zenginliğinin ve derinleşmesinin bir yansıması. Hem dünya çapında hem Türkiye’de yapılan araştırmalar ışığında antropolojinin araştırma gündemlerinin bir haritasını veriyor elimize. Bu harita sayesinde devlet, bürokrasi, tarım, köylülük, ekonomi, kent, çalışma, cinsiyet, din, etnisite, spor, dil, medya, hukuk, göç, cinsellik, çevre ve duygulanım gibi çok geniş bir alanda insana ve kültüre bakışımızın yakın zamanlarda nasıl büyük bir değişime uğradığını görebilinmekte.

Son senelerda hem Türkiye üzerine çalışan sosyal bilimciler içinde hem okurlar içinde antropolojinin tartışmalarına, yöntem ve eldeki verilerin a git gide artan bir ilgi var. Kitapta bulunan makaleler, kendi konularında bir düşünce tarihi sunarken, bu panoramanın önünde şekillenebilecek yeni sorulara ve tartışmalara ilham vermeyi amaçlıyorlar.

 

 

Hazırlayan :Ayfer Bartu Candan, Cenk Özbay

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu