1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı Pdf indir

Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı Pdf indir
0

Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı pdf indir, Sinema türünde kaleme alınan Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı kitap ile ilgili özet bilgiler. Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı kitabı yazar James Monaco tarafından kaleme alınmıştır. Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı kitabı 743 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 23,5 ebatında olan Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı pdf oku, Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı PDF yandex, Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bir Film Nasıl Okunur? Sinema Dili Tarihi ve Kuramı PDF Oku

Monaco, filme bir çok değişik noktadan bakıyor; sanat ve zanaat, hassaslık ve bilim, gelenek ve teknoloji. Filmin roman, resim, fotoğraf, televizyon, hatta müzik gibi diğer anlatı ortamlarıyla olan yakın ilişkisini araştırmaya koyuldukten sonra filmlerin nasıl anlam açıkladığini ve daha da mühimsi bir filmin ne olduğunu en iyi nasıl ayırt edebileceğimizi anlamak için gerekli unsurları tartışıyor. Film meraklıları bu baskıda; yeni bir giriş, genişletilmiş bir kaynakça ve yüzlerce açıklayıcı siyah beyaz fotoğraf ve diyagram bulacaklar.

“James Monaco’nun olağanüstü miktarda faydalı bilgiyi bu kadar basit ve sistematik bir biçimde bir araya getirme kabiliyeti hayranlık uyandırıcı.”

–Janet Maslin, The New York Times Book Review

“Film ile ilgili yazı yazan veya filmlerle gerçekten ilgilenen herkes bu kitabı almalı ve mutlaka okumalı.”

–Richard Roud, New York Film Festivali Direktörü