1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Samoada Ergen Olmak Pdf indir

Samoada Ergen Olmak Pdf indir
0

Samoada Ergen Olmak pdf indir, Arkeoloji türünde kaleme alınan Samoada Ergen Olmak kitap ile ilgili özet bilgiler. Samoada Ergen Olmak kitabı yazar Margaret Mead tarafından kaleme alınmıştır. Samoada Ergen Olmak kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Samoada Ergen Olmak kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Samoada Ergen Olmak pdf oku, Samoada Ergen Olmak PDF yandex, Samoada Ergen Olmak PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Samoada Ergen Olmak PDF Oku

Arka Kapak Yazsı

 

 Uzak denizlerde ufak bir adada yaşayan genç kızlara ve yaşadıkları topluma odaklanan bu araştırma, nasıl olup da tüm dünya çapında bu kadar yankı uyandırmayı başarmıştır? Dahası, bunca yıldan sonra bu ufak kitap hâlâ en ateşli tartışmalara konu olmayı sürdürmektedir.  

Her şeyden önce barışa, adalete, cinsel özgürlüğe ve maceraya ilgi duyan gerçek bir idealistin, sosyal eylem yanlısı, çığır açıcı bir antropoloğun, zamanının çok önünde giden bir çalışmasıdır söz konusu olan. Mead’in birden fazla farklı disiplinden yararlanmak suretiyle, Samoa’daki saha çalışmalarına dayanarak hazırladığı bu kitap, biyolojinin insan davranışları üzerindeki tesirini ihmal etmeden, kültürün bireyleri nasıl şekillendirdiğini açıklıyor. Fikirleriyle kendinden sonraki kuşaklara öncülük etmiş bir bilim insanı olan Mead en başta, cinsiyetler içindeki değişiklikların değişmez olmadığını, ergenliğin stresli bir dönem olması gerekmediğini, ergen kızların hayatlarının dikkate ve saygıya değer olduğunu ortaya koyuyor. Dahası, hemen hemen yüz yıl öncesinden bize seslenen Mead, bizimkinden fazla farklı ama daha eşitlikçi, barışçı ve yaşanmaya değer toplumların olduğunu göstererek, bizi kendi toplumumuz üzerinde düşünmeye çağırıyor.

 

Kapak: Füsun Turcan Elmasoğlu

Kit. Edi: Gökçe Çiçek Çetin