1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Semboller Ansiklopedisi Pdf indir

Semboller Ansiklopedisi Pdf indir
0

Semboller Ansiklopedisi pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Semboller Ansiklopedisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Semboller Ansiklopedisi kitabı yazar Alparslan Salt tarafından kaleme alınmıştır. Semboller Ansiklopedisi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Semboller Ansiklopedisi kitabın RM-Bilyay tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Semboller Ansiklopedisi pdf oku, Semboller Ansiklopedisi PDF yandex, Semboller Ansiklopedisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Semboller Ansiklopedisi PDF Oku

Sembolizm evrensel bir dildir ve insanlar için en ortak dildir çünkü semboller farklı dil ve yazı sistemlerini kullanan tüm insanlara aynı dilden hitap ederler. Bu ansiklopedik sözlük, “evrensel yasa, ilke, bilgi ve fikirleri açıklayan işaretler” veya “evrensel bilgi ve hakikatleri basit ve sade öğelere indirgeyerek ifade eden işaretler” olarak tanımlanan “semboller”i ele almaktadır.

Ezoterizme göre, her işaret evrensel değildir, bundan dolayı sembol değildir. Bir işaretin evrensel olması, daha doğrusu sembol olabilmesi; içinde evrensel bir ilkeyi, yasayı veya hakikati barındırmasını gerektirir ki, bu, ezoterik tradisyonda “evrensel olmayanlar sembol değildir” deyişiyle dile getirilir.

Bu yapıtta olabildiğince çok sayıda sembolü yüzeysel bir biçimde ele alma amacı güdülmemiş; dinlerde, çok eski uygarlıklarda, tüm tradisyonlarda kullanılan sembollerden olabildiğince ezoterik içerikli ve “evrensel” olanlarına yer verilmeye çaba gösterilmiş ve semboller ezoterik ve spiritüel kaynakların verdiği bilgiler ışığında açıklanmaya çalışılmıştır.

Bu ansiklopedik sözlüğün semboller üzerine yazılmış diğer yapıtlardan en mühim farkı, sembolleri neo-spiritüalist ve ezoterik bilgilerin sentezi ışığında açıklamaya çalışan ilk yapıt olmasıdır.