Felsefe Kitapları

Platon ve Akademia Pdf indir

Platon ve Akademia pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Platon ve Akademia kitap ile ilgili özet bilgiler. Platon ve Akademia kitabı yazar Jean Brun tarafından kaleme alınmıştır. Platon ve Akademia kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Platon ve Akademia kitabın Dost Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Platon ve Akademia pdf oku, Platon ve Akademia PDF yandex, Platon ve Akademia PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Platon ve Akademia PDF Oku

Bu kitapla birlikte, ülkemizde hemen hemen hiç bilinmeyen antikçağ ütopyalarının hemen tamamını derlemiş ve yayımlamış oluyoruz.

Kitabın en başına aldığımız Güneş Adalarıı, antikçağın yaratıığı e radikal ütopyadır, düşünsel bir şaheserdir ve yüzseneler boyu kuşakları etkilemiştir. Kitapta bulunan ikinci eser Kadınlar Halk Meclisi, Antik Yunanistan’ın ünlü hiciv ustası Aristophanes’e aittir. Platon’un Atlantis Efsanesi, tam 2 bin senedir büyün insanlığı meşgul ediyor. Yine bu kitapta bulacağınız başka bir yazısı, Platon’un kendi deyimiyle “En İyi İkinci Devlet”tir. Altıncı ve yedinci ütopyaların kaynağı Aristoteles’tir, ama asıl yazarlar hemşehrimiz olurlar.

Biri kadıköylü Phaleas, diğeri ise Mletli Hippodamos… Sonra Siculus’un kaleminden Msseneli Euhemeros’un ütopyası ve ardından de Hesiodos’un “Altın Çağı Özlemi” ile tanışıyoruz. Ve okura sunduğumuz bu keyifli yolculuk. Lukianos’un ” Ütopyalar diyarına Yolculuk” uyla tamamlanıyor. Ama Antikçağ Ütopyaları’nda, bunun yanı sıra insanlığın eşitlik, kardeşlik ve mutluluk arayışının uzunve zorlu tarihine tanık olacaksınız.

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Dost Kitabevi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu