1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Osmanlı’dan Karikatürler Pdf indir

Osmanlı’dan Karikatürler Pdf indir
0

Osmanlı’dan Karikatürler pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Osmanlı’dan Karikatürler kitap ile ilgili özet bilgiler. Osmanlı’dan Karikatürler kitabı yazar Büşra Yıldız tarafından kaleme alınmıştır. Osmanlı’dan Karikatürler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Osmanlı’dan Karikatürler kitabın Rumuz Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Osmanlı’dan Karikatürler pdf oku, Osmanlı’dan Karikatürler PDF yandex, Osmanlı’dan Karikatürler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Osmanlı’dan Karikatürler PDF Oku

Karikatür, bir kişi, tip veya eylemin çizgiyle çarpıtılmış, abartılmış sunuluşudur …

Karikatür, çizildiği dönemi en iyi görülmektediran kaynaklardan biridir. O zamandaki sosyal, ekonomik, kültürel ve saire birden çok hususta iğneleyici tarzda bilgiler verir.

Osmanlı Dönemi gazete ve dergilerinden, siz değerli okurlarımız için seçerek Latin harflerine çevirdiğimiz bu karikatürleri okurken eskilere doğru bir yolculuğa çıkacak, ninelerimizin ve dedelerimizin düşünce yapısını, yaptıkları derin şakalerde bulacaksınız…

Abartılı şakaden daha çok, ince fikirlilik, iğneleme ön plana çıkmaktadır. Tamamı zeka ürünüdür. Bazı karikatürler düşünmeye de sevk edecektir.

Sayfa Sayısı: 117

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Rumuz Yayınevi