1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Müslüman Gence Pdf indir

Müslüman Gence Pdf indir
0

Müslüman Gence pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Müslüman Gence kitap ile ilgili özet bilgiler. Müslüman Gence kitabı yazar İhsan Şenocak tarafından kaleme alınmıştır. Müslüman Gence kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Müslüman Gence kitabın Hüküm Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Müslüman Gence pdf oku, Müslüman Gence PDF yandex, Müslüman Gence PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Müslüman Gence PDF Oku

Kardeşim! Allah Teâlâ Hz. Musa’ya “Evlerinizi kıblegâh yapın ve namazı kılın.” buyurmuştu. Hz. Musa, ümmetini o evlerde kılınan namazlar ve yapılan dualarla Kızıldeniz’i geçmeye hazırladı. Denizleri yaracak, Medine’yi kuracak, Mekke’yi fethedecek kadrolar gökten gelmeyecek; Müslümanların evinde yetişecek. Bundan dolayı aklın ve ruhun, evindeki mobilyanın boyaya, perdenin halıya ne kadar uyduğuna değil, namaz ve cihad programının Erkam bin Ebi Erkam’ın evine ne kadar benzediğine yoğunlaşsın.

Günahlar, Allah Azze ve Celle ile kullar içinde perdedir. Nasıl perdeler görmeye mani olursa günahlar da Allah Teâlâ ile irtibat kurmaya engel olur. Gözü, dili, kulağı, eli haramdan korunmuş kullarla Allah içinde perde kalmaz. Allah-u Ekber dediklerinde Cennet’e girer gibi namazın dünyasına girerler. Suyla maddî, günahlardan uzak durarak da manevî abdestini al!

İşin, eşin, meşguliyetin, akşam yolunu gözleyen çocukların var veya bir gün olacak. Eve, toprağa, makama değil davana bağlan. Hicretse hicret, sürgünse sürgün… Başına geleceklerden korkma! Tebliğe çağrıldığında “bahanelere”, mazeret deme.

Fildişi kulesine çekilme, milletten ayrı yaşama! Zâhirde halk, hakikatte Hakk’la ol. Rabbinden gafil yaşama. Dağa, taşa hep O’nun kudretini temaşa eden bir nazarla bak.

Taşlanan Peygamber’in ayakta kaldığını veya her seferinde ayağa kalktığını anlatmak basittir. Mühim olan aynı şey sana da yapıldığında ayakta kalabilmendir. Sebep planında yapman gerekenleri îfa ettikten sonra Rabbine itimat et ve Hz. İbrahim gibi ateşlere atılsan da umutsuz olma!