Felsefe Kitapları

Modern İnsanın Yabancılaşması Pdf indir

Modern İnsanın Yabancılaşması pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Modern İnsanın Yabancılaşması kitap ile ilgili özet bilgiler. Modern İnsanın Yabancılaşması kitabı yazar Fritz Pappenheim tarafından kaleme alınmıştır. Modern İnsanın Yabancılaşması kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2002 ile basılmıştır. ebatında olan Modern İnsanın Yabancılaşması kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Modern İnsanın Yabancılaşması pdf oku, Modern İnsanın Yabancılaşması PDF yandex, Modern İnsanın Yabancılaşması PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Modern İnsanın Yabancılaşması PDF Oku

Bu kitabın ana teması, asılmış bir adamın dişlerinde büyülü bir güç olduğu şeklindeki batıl inanışa kendini kaptıran bir kadının darağacında sallanan bir cesedin dişlerini sökmeye çalışmasını betimleyen, Goya’nın A caza de dientes (Dişlerin Peşinde) adlı oyma baskı resmidir. Fritz Pappenheim, bu resimde bireylerin “kendi çıkarlarını kovalamaya aşırı düşkün olmaları sebebiyle gerçeklikle olan her karşılaşmalarının bu çıkar düşkünlüğü tarafından şekillendirildiği” bir çağın temsilini bulur.
Yabancılaşmayı genel “insan koşullarına” değil de tarihteki belirli bir döneme bağlaması yönünden bu kitap değişiklik arz eden bir eserdir. Dirk Struik’in kitap için getirdiği yorum ise şu biçimdedir: “Kolay anlaşılır üslubu ve insanı sıcaklığıyla, bu kitap geniş kitlelerin yabancılaşma sorununu ve bunun toplumsal boyutlarını anlamasın çok büyük katkılarda bulunmuştur.”

Sayfa Sayısı: 179

Baskı Yılı: 2002

Dili: Türkçe
Yayınevi: Phoenix

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu