Pdf Kitap Arşivi

Mitos – Yunan Mitleri 1 Pdf indir

Mitos – Yunan Mitleri 1 pdf indir, türünde kaleme alınan Mitos – Yunan Mitleri 1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Mitos – Yunan Mitleri 1 kitabı yazar Stephen Fry tarafından kaleme alınmıştır. Mitos – Yunan Mitleri 1 kitabı 462 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12 x 20 ebatında olan Mitos – Yunan Mitleri 1 kitabın 1. Basım Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mitos – Yunan Mitleri 1 pdf oku, Mitos – Yunan Mitleri 1 PDF yandex, Mitos – Yunan Mitleri 1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mitos – Yunan Mitleri 1 PDF Oku

“Kendine seni buraya neyin getirdiğini sormalısın,” dedi Pan. “Cevabı aşksa yol göstermesi ve içini rahatlatması için Aphrodite ve Eros’a dua etmelisin. Eğer çöküşüne kendi kötülüğün yol açtıysa yaşayıp tövbe etmelisin. Sebebi başkalarıysa intikam almak için yaşamaya devam etmelisin.”

Aşkı, savaşı, ihtirası ve aldatmaları hiç kimse Yunan tanrı ve tanrıçalarından daha yürekli veya daha hayranlık verici biçimde yaşayamaz. Uygarlığın kökenini oluşturan, izlerini şimdilerde hâlâ takip edebildiğimiz bu kültürün en bi hayli beğeni alan mitlerini yeniden anlatma tuzağına düşmeyen Stephen Fry, içten mizahı, kendine özgü dili ve modern anlatımıyla, adeta Herakles görevlerini başarıyor; bu ulaşılmaz Olymposlulara bizden parçalar katıyor.

Her şey Khaos’a geri döneceği için Fry kitabına buradan başlıyor, Gaia’nın doğuşuyla düşünce şekilleniyor. Gökyüzünün semeninden var olan seminal semantik semiyoloji. Daha sonra Titanlar çatışıyor, Zeus yeni bir ırk yaratmaya karar veriyor.

Pandora’nın kutusundan Prometheus’un ateşine uzanan bu kadim öykülerle, Olymposluların maceralarla dolu cezbedici dünyasının kapılarını açan Stephen Fry, kitabın sonunda mitleri yorumlamak veya açıklamak için değil, anlatmak için notlar bırakıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu