1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematiğin Kısa Tarihi Pdf indir

Matematiğin Kısa Tarihi Pdf indir
0

Matematiğin Kısa Tarihi pdf indir, Bilim Tarihi ve Felsefesi türünde kaleme alınan Matematiğin Kısa Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematiğin Kısa Tarihi kitabı yazar Ian Stewart tarafından kaleme alınmıştır. Matematiğin Kısa Tarihi kitabı 2016 sayfadan oluşmakta olup 13,5 x 21 ile basılmıştır. 3. Basım ebatında olan Matematiğin Kısa Tarihi kitabın Ciltsiz Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematiğin Kısa Tarihi pdf oku, Matematiğin Kısa Tarihi PDF yandex, Matematiğin Kısa Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematiğin Kısa Tarihi PDF Oku

Günümüz toplumu matematik olmazsa işlevsiz kalır. 

Televizyon, cep telefonu, devasa jet yolcu uçakları, araçlardaki uydu navigasyon sistemleri, tren tarifeleri, tıbbi tarayıcılar ve şu an bize çok doğal gelen her şey aslında matematiksel fikirlere ve yöntemlere dayanır. Matematik arada bir bin yaşındadır, arada bir geçtiğimiz hafta keşfedilmiştir. Çoğumuz matematiğin, modern teknolojinin mucizelerini olabilecek kılmak için perde arkasında iş gördüğünün farkına bile varmaz. Bu kitap, matematiğin dört bin yıllık tarihinin mühim köşe taşlarını özetliyor. Sıfırı kim icat etti? Sanal sayılar gökdelenlerin çökmemesini nasıl önüne geçer? Soyut cebir nasıl yaşandı ve bugün nerelerde kullanılıyor? Ünlü matematikçi Ian Stewart, Babillilerin sayısal sembollerinden Fermat’nın teoremine, kaos kuramından Gödel’in tamamlanmamışlık teoremine kadar bugün yaşamımızı etkileyen en mühim matematiksel kavramların anlamını tarihsel bir arka planda ortaya koyuyor.

 

“Zor konuları açık ve anlaşılır bir biçimde yazan Stewart, matematik, bilim ve teknoloji içindeki ilişkileri herkes için özetliyor.”

-Library Journal-

 

“Harika bir matematik tarihi; en mühim konuları aydınlatıyor.”

-Waterstone’s Books Quarterly-