1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Vietnam Efsaneleri Pdf indir

Vietnam Efsaneleri Pdf indir
0

Vietnam Efsaneleri pdf indir, türünde kaleme alınan Vietnam Efsaneleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Vietnam Efsaneleri kitabı yazar Müllerova Honzak Zakova tarafından kaleme alınmıştır. Vietnam Efsaneleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 1997 ile basılmıştır. ebatında olan Vietnam Efsaneleri kitabın Okyanus Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Vietnam Efsaneleri pdf oku, Vietnam Efsaneleri PDF yandex, Vietnam Efsaneleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Vietnam Efsaneleri PDF Oku

Vietnam, hem coğrafi hem de kültürel olarak bize uzak bir ülke. Dili kendine özgü bir yapıya sahip. Derler ki Vietnam dilini öğrenmek isteyen kişi şarkı söylemeyi de bilmelidir. Kültürü ise, iki büyük kültür bölgesi olan Hindistan ve Çin’in ortasında bulunması sebebiyle Budacılığın, Taoculuğun, Konfüçyüsçülüğün etkisiyle yoğrulmuş bir kültür.

Vietnam’da bugün altmış milyon civarında insan yaşamaktadır. Bunlardan elli milyonu asıl Viatnamlı adı verilen Vietler, geri kalanı ise Tay, Muang, Lo Lo, Gla Lai, Chau gibi etnik azınlıklardır.
Viet veya Kinh adı verilen halk, ülkenin verimli ovalarında yerleşmiş ve pirinç tarlaları ekip, ipek böcekçiliği yapmışlardır. Kent planlamacılığı ile de ünlüdürler. Bir çok devlet kurmuşlardır ve sonunda tüm bu devletler Vitenam’ı oluşturmuştur.

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 1997

Dili: Türkçe
Yayınevi: Okyanus Yayıncılık