1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kokular Kitabı 3 – Kültürler Pdf indir

Kokular Kitabı 3 – Kültürler Pdf indir
0

Kokular Kitabı 3 – Kültürler pdf indir, Genel İlgi türünde kaleme alınan Kokular Kitabı 3 – Kültürler kitap ile ilgili özet bilgiler. Kokular Kitabı 3 – Kültürler kitabı yazar Vedat Ozan tarafından kaleme alınmıştır. Kokular Kitabı 3 – Kültürler kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Kokular Kitabı 3 – Kültürler kitabın Everest Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kokular Kitabı 3 – Kültürler pdf oku, Kokular Kitabı 3 – Kültürler PDF yandex, Kokular Kitabı 3 – Kültürler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kokular Kitabı 3 – Kültürler PDF Oku

Şimdi “burnunun dikine gitmeyen” kültürler düşünsün! Kokular Kitabı’nın Kültürler durağına hoş geldiniz… Uygarlığımızın kokusu çıktığına göre -artık söylemeye hacet yok ama- koku denince Türkiye’de akla gelen ilk isim; Vedat Ozan’a kulak vermekte yarar var. Sanki burnumuz yokmuş gibi kurduğumuz uygarlıktan gelen “kötü kokular” olabileceken hayatî tehlikelere işaret ediyor. Burunla ve parfümle kurulan kültürlerin haritası açılıyor önünüze!
Paris’in saray âlemlerinden Mısır Çarşısı’na, yağmurlu kadınlardan Kanunî’nin pamuğuna, Roma’nın helalarından Çinlilerin tütsülerine, rüzgârın çocuklarından Medicilere dek akılalmaz bir coğrafya… Üstelik -tabi ki- sayısız “lüzumsuz bilgi” eşliğinde! Haydn’ın senfonilerinden Duchamp’ın pisuarına, bebek İsa’nın ziyaretçilerinden çağdaş sanat müzelerine, Kafka’nın aşkından James Joyce’un bıyık fincanına, mesenlik müessesesinden tütsülü saatlere dek, kültürlerin vazgeçilmez unsurları olan sanatın ve zanaatın akla hayale gelmedik ayrıntı kısmı, hikâyeleri…Uygarlığın kokusunu almaya ve kokunun uygarlığına hazır olanları, sayfaları çevirmeye davet ediyoruz.

Not: Cinsiyet farkı gözetmeksizin! Okuyan anlar Siz bu cildi okuyadurun, biz de bu sırada
Lezzetler cildini hazırlayalım!
“Bizim toplumumuzda üzeri örtülü geçen ve bastırılmış koku duyusunu, daha açık ve belirgin halde ele alındığı uzak kültürlerin emsallariyle birlikte düşününce belki daha farklı algılayabilir, ne yazık ki uzak kaldığımız duyusal çeşitliliğin ayırdına varabiliriz.”

Sayfa Sayısı: 460

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları