Pdf Kitap Arşivi

Gören Göz için Fikret Mualla Pdf indir

Gören Göz için Fikret Mualla pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Gören Göz için Fikret Mualla kitap ile ilgili özet bilgiler. Gören Göz için Fikret Mualla kitabı yazar Abidin Dino tarafından kaleme alınmıştır. Gören Göz için Fikret Mualla kitabı 16,5 x 22 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Gören Göz için Fikret Mualla kitabın Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Gören Göz için Fikret Mualla pdf oku, Gören Göz için Fikret Mualla PDF yandex, Gören Göz için Fikret Mualla PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Gören Göz için Fikret Mualla PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

“Bir ressamın bir başka ressam üzerine yazdığı, bu elinizde tuttuğunuz kitap, Türkçede benzeri olmayan bir kitaptır. (…)
Bu, dünya görüşleri birbirinden farklı, sanatları birbirinden ayrı yollarda ilerlemiş iki sanatçının dostluğunun kitabıdır…
Tek sözcükle bir vefa kitabıdır.”

–  Ferit Edgü –

Ressam Abidin Dino, ressam Fikret Muallâ’yı anlatıyor. Kendisi bir öykücü gibi, Muallâ’yı bir öykü kahramanı gibi anlatıyor. Gören Göz İçin Fikret Muallâ’da Abidin Dino, 1930’larda Bakırköy Akıl Hastanesi’ne yaptıkları bir ziyaretin anısıyla başlayarak Ayasofya’dan Galata’ya, Bakırköy’den Saint-Anne’a, İstanbul’dan Paris’e bütün duraklarıyla, ölümde sonlanan yolculuğunda Fikret Muallâ’nın yaşamındaki kırılma noktalarını, dönemiyle, dönemin şartları ve insanlarıyla birlikte dile getiriyor…

Abidin Dino, Fikret Muallâ ile olan derin dostluğunu bir dil şölenine dönüştürürken, resim sanatı üzerine de mühim yorumlarda yer alıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu