Felsefe Kitapları

Kendini Tanı Pdf indir

Kendini Tanı pdf indir, Bilgelik türünde kaleme alınan Kendini Tanı kitap ile ilgili özet bilgiler. Kendini Tanı kitabı yazar Albert Low tarafından kaleme alınmıştır. Kendini Tanı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2003 ile basılmıştır. ebatında olan Kendini Tanı kitabın İzdüşüm Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kendini Tanı pdf oku, Kendini Tanı PDF yandex, Kendini Tanı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kendini Tanı PDF Oku

Bu bir keşişin hikayesi. Kitap, onun neden bir keşiş olduğunu, çektiği çileleri ve onun görkemli aydınlanışını ifade etmektedir. Bu keşiş 25 yüzyıl önce yaşamış olsa da, bu hikaye sıradan bir öykü değildir. Eğer böyle olsaydı, kafası en yaşamsal sorulara takılan bireylerin bu hikayeyle bir ilgisi olmazdı.
O halde hikayeyi anlatalım ve onun nasıl olup da uzun zaman önce ölen bir insanın sıradan bir hikayesi olmasının ötesine gittiğini görelim. 25 yüzyıl önce Hindistan’da kralın bir çocuğu dünyaya gözlerini açtı. Doğduğunda bilgeler onun gelecekte bir keşiş veya bir kral bulunacağını haber verdiler. Babası oğlunun çilesi bir yaşamın zorluklarına katlanmasından yana değildi ve yaşam çizgisini olduğu gibi sürdürmesi için paranın satın alabileceği bütün konforu ve güvenliği sağlayarak çocuğunu yaşamın tehlikelerden korumak istiyordu. Siddhartha Gautama adındaki çocuk, döneminin bilim ve sanatı hususunda kabiliyetli ve başarılı bir adam olarak yetişti. Artık evlenmek ve çocuk sahibi olmak zamanı gelmişti. Lakin o bundan huzursuz oldu ve babasının onun için yaptığı müsrif harcamaların konforuyla kısıtlandığını hissetti. Hayata dair görmek istediği şeyler, yaşadığı sarayın duvarlarıyla çevrili olan bölümünden daha fazlaydı. Arabacısını çağırttı ve sıradan bireylerin altüst olmuş çilekeş dünyalarına bir gezintiye çıktı ve o dünya çapında, hasta, yaşlı ve ölmüş adamlarla karşı karşıya geldi. Gördükleri karşısında şaşkınlığa uğradı ve arabacısından bunların ne anlama geldiğini anlatmasını istedi. Bunun herkesin kaderi olan ve kimsenin kaçamadığı üç şey olduğu söylendi ona: Hastalık, yaşlılık ve ölüm.

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2003

Dili: Türkçe
Yayınevi: İzdüşüm Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu