1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları Pdf indir

Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları Pdf indir
0

Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları kitap ile ilgili özet bilgiler. Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları kitabı yazar İlhan Tekeli tarafından kaleme alınmıştır. Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları kitabın SDD-Sosyal Demokrasi Derneği tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları pdf oku, Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları PDF yandex, Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Katılımcı Demokrasi ve Sivil Toplum Kuruluşları PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

Katılımcı demokraside bireyin özne olma ve kendine yeni yaşam kalıpları açabilme güdülerini yalnızca tek bir birey olarak yerine getirmesi beklenemez. Benzer güdüleri olanlar isteklerini yerine getirmek için bir araya gelerek veya ufak bir kamu alanı oluşturarak, örgütlenerek yapabilirliklerini artırmaya çalışacaklarıdır. Bu da yeni bir toplumsal aktör olan STK´ların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
Katılımcı demokrasi ve STK´lar toplumun bireylerine siyasal partilere girmeden kamusal özne olma ve yaşamına yeni anlamlar katabilme yolunu açmıştır.