Pdf Kitap Arşivi

Surname Pdf indir

Surname pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Surname kitap ile ilgili özet bilgiler. Surname kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Surname kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Surname kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Surname pdf oku, Surname PDF yandex, Surname PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Surname PDF Oku

“Bilindiği üzre Surnâme, Osmanlılar çağında, evlenme, düğün-dernek, sünnet gibi neşeli olaylar bundan dolayı, halkın da katılmasıyla yapılan ve bikaç gün süren zengin şölenleri, renkli merasimleri, büyük eğlenceleri, müthiş gösterileri, bütün bu şenlikleri betimleyip anlatan kitaplara denilir. Yani Surnâme, kısacası düğün kitabı demektir. Kolayca anlaşılmaktadır ki, bu düğünler, başlık parası veremeyip yavuklusunu kaçırdı-ğı için dama düşenlerin değil, sultanların, şehzadelerin düğünleridir.

Cumhuriyet zamanında, Osmanlı İmparatorluğu çağındaki bu şenliklere taş çıkgit gide artan, kırk gün kırk gece süren ve Hüseyin Baykara eğlenceleri örneği öyle düğünler dernekler, döner siteyşınlı nişanlar, görülmemiş şölenler, duyulmamış merasimler, içkili fiskili açılışlar, türlü bin türlü şenlikler yapılmışsa da, ne yazık ki bütün bunları anlatan bir Cumhuriyet Surnâmesi bugüne dek yazılmamıştır. Demek, Cumhuriyet zamanında Surnâme yazmak yoksule kısmet imiş. Ne mutlu ben yoksule!”

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu