1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım Pdf indir

İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım Pdf indir
0

İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım kitap ile ilgili özet bilgiler. İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım kitabı yazar Marshal G. S. Hodgson tarafından kaleme alınmıştır. İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım kitabı 16 x 24 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım pdf oku, İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım PDF yandex, İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İslamın Serüveni Seti-3 Kitap Takım PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

İlk kez yayımlandığı 1975 senesinden günümüze İslam çalışmaları ve uygarlık tarihi alanlarında bir klasik eser haline gelmiş olan İslam’ın Serüveni, Muhammed’in davetine icabet edip binlerce yıllık köklü kültürel geleneklerin kavşak noktasında kendilerini, dünyayı ve dünya içindeki yerlerini yeni bir gözle değerlendirmeye girişen ufak bir “inananlar” hareketinin, dünyayı adalet, insanlık onuru gibi evrensel ilkeler üzerinde yeniden inşa etmek üzere çıktıkları yolda zamanla büyüyerek bugün hemen hemen 1,5 milyar üyesi bulunan bir dünya uygarlığı haline gelişinin izlerini sürüyor. En verimli çağında hayata gözlerini yuman tarihçi ve düşünür Marshall G. S. Hodgson’ın göz alıcı dehasını sergileyen bu kitap, İslam uygarlığına aşina olanlar kadar bu tarihe ve kültüre aşina olmayanlara da hitap etmesi; İslam toplumlarının barındırdığı zenginliği, pek bilinmeyen enteresan ve çarpıcı ayrıntılar üzerinden ortaya koyması; İslam’ı genel dünya tarihi içindeki yerini gözden kaçırmadan değerlendirip toplum, ekonomi, sanat, bilim gibi alanlara ilişkin yeni ufuklar açıcı kışkırtıcı çözümlemeler barındırması ve İslam dünyasının şimdilerde içinde bulunduğu buhranın tarihsel kaynaklarının ve bu buhrandan olası çıkış yollarının neler olabileceğine ilişkin ipuçları sağlaması saygınlığıyla her kitaplıkta bulunması gereken eşsiz bir eser.

 

 

İslam’ın Serüveni’nin birinci cildi olan İslam’ın Klasik Çağı, İslam’ın doğuşundan önceki dünyayı ve dinsel gelenekleri, İslam’ın doğuşunu, ilk halifeleri, Müslümanlar içinde yaşanan ilk ayrılıkları ve çatışmaları, Nil’den Ceyhun’a kadar uzanan bölgede filizlenen bu yeni kültürü ve bu kültürün dünya tarihi içindeki genel yerini çözümlüyor, İslam medeniyetinin filizlenme ve serpilme dönemlerine ilişkin genel ve renkli bir tablo sunuyor.

 

Editör                   :     Hasan Onat

Yayına Hazırlayan :     İsmail Yılmaz

Kapak                  :     Gamze Uçak