Din Kitapları

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri Pdf indir

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri pdf indir, Hristiyanlık türünde kaleme alınan Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri kitabı yazar Aytunç Altındal tarafından kaleme alınmıştır. Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri kitabın Destek Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri pdf oku, Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri PDF yandex, Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri PDF Oku

İhraç malı olarak yalnızca “Dualar ve Emirler”i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi “Vatikan Mucizesi”nden başka hangi sözcüklerle tanımlanabilir ki?

2000 senedir ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en kuvvetli temsilcisi Vatikan’ın gücünün kaynağı nedir?

Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en fazla 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstelik bunu, tüm bu hadiseleri kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve poblemlerin tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ’nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, ekonomik ve askeri güçler dengesinde mühim bir yere sahip olan Vatikan’ı, yüzseneler boyunca papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren “Tapınak Şövalyeleri”ni anlatıyor. 1453’te tarih sayfalarından silinen Bizans’ın şimdilerdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri’nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye’de ilk kez bu kitapta açıklanıyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu