1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

İnisiye Eğitimi ve Çalışması Pdf indir

İnisiye Eğitimi ve Çalışması Pdf indir
0

İnisiye Eğitimi ve Çalışması pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan İnisiye Eğitimi ve Çalışması kitap ile ilgili özet bilgiler. İnisiye Eğitimi ve Çalışması kitabı yazar Dion Fortune tarafından kaleme alınmıştır. İnisiye Eğitimi ve Çalışması kitabı 128 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan İnisiye Eğitimi ve Çalışması kitabın 1. Basım Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda İnisiye Eğitimi ve Çalışması pdf oku, İnisiye Eğitimi ve Çalışması PDF yandex, İnisiye Eğitimi ve Çalışması PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

İnisiye Eğitimi ve Çalışması PDF Oku

“İlk olarak 1930’da yayına giren, İnisiye Eğitimi ve Çalışması ve ona eşlik eden Ezoterik Cemiyetler ve Çalışmaları (1928) kitapları, Dion Fortune’un ünlü okulunu, İçsel Işık Kardeşliği’ni başlatma hususundaki ilke ve amaçlarının ilk ciddi ifadesini temsil ediyordu. Ona göre Kardeşlik, eğitimli İnisiyasyonlardan bir araya gelen Ezoterik Bir Cemiyetten daha az bir şey değildi. Ezoterik Cemiyetler ve Çalışmaları böylece bu tür grupların ne yapması gerektiği hususundaki vizyonunu sunar ve İnisiye Eğitimi ve Çalışması kitabı da üyelerinin bu grup amacını gerçekleştirmek için nasıl eğitilmesi gerektiğini açıklar.

Bunun yanında, eğitim Ezoterik Bir Cemiyetin yalnızca kalbinde yatan bir iç çemberle sınırlı değildir. Eğer bir şey ifade etmek istiyorsa, bir inisiyasyonun çalışmalarına ve ideallerine karşı içinde en ufak bir kıpırtıyı hisseden herkesi içine almalıdır. Gerçekten de bir inisiyasyon almanın en az üç yaşam gerektiği geleneğini ciddiye alırsak, o zaman inisiyasyon kapısına götüren hazırlık yaşamların birinde hâlâ bulunabilecek bireyler için uygun bir eğitim ve klavuzluk şekili olmalıdır.”

Gareth Knight (Ezoterik Yazar)