1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Tatlı Betüş Pdf indir

Tatlı Betüş Pdf indir
0

Tatlı Betüş pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Tatlı Betüş kitap ile ilgili özet bilgiler. Tatlı Betüş kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Tatlı Betüş kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Tatlı Betüş kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Tatlı Betüş pdf oku, Tatlı Betüş PDF yandex, Tatlı Betüş PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Tatlı Betüş PDF Oku

“Hey gidi hey! Vaktiyle atalarımız dünyanın üç kıtasında nal şakırdatıp kılıç sallarken onların torunları bugün oralarda çekiç takırdatıp sokak süpürgesi sallıyorlar. Memlekete döviz kazandırsınlar diye ikimilyon işçimiz yurt dışında… Çok değil, Betül Hanım ayarında ikiyüz kadınımız olsaydı, yeterdi; ne diye ikimilyon işçimizi gurbet ellere salacaktık… İnan olsun ikiyüz Betül, ikimilyon işçiden daha çok döviz getirirdi memlekete…

Size bişey söyleyeyim mi, bunca senelik gümrükçüyüm, gümrüklerin bir faydası olduğuna kani değilim. Elinde Betül Hanım gibi bikaç kadın olacak, salacaksın Avrupa’ya, Amerika’ya… Sermayesi de kendinden, sen hiçbişey koymayacaksın. Yatırım yok, kazanıp kazanıp getirecekler memlekete beyim.”