Pdf Kitap Arşivi

Bunun Adı Findel Pdf indir

Bunun Adı Findel pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Bunun Adı Findel kitap ile ilgili özet bilgiler. Bunun Adı Findel kitabı yazar Andrew Clements tarafından kaleme alınmıştır. Bunun Adı Findel kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Bunun Adı Findel kitabın Günışığı Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Bunun Adı Findel pdf oku, Bunun Adı Findel PDF yandex, Bunun Adı Findel PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Bunun Adı Findel PDF Oku

Okul öykülerinin usta yazarından, dilin yaşayan ve gelişen özelliği üzerine!

1999-2000 Pennsylvania Genç Okuyucunun Seçimi Ödülü (ABD)
1999 Pasifik Kütüphaneleri Birliği Genç Okuyucuların Seçimi (ABD)
1999 Teksas Çocukların Tacı Ödülü (ABD)
1998-1999 Massachusetts Çocuk Kitabı Ödülü (ABD)
1998-1999 Kuzey Carolina Çocukların Seçimi Ödülü (ABD)
1998 Rhode Island Çocuk Kitabı Ödülü (ABD)

Çocuklar için yazdığı elliyi aşkın kitapla dünya çocuk edebiyatında mühim bir yere sahip olan Andrew Clements, özellikle okul yaşamına ilişkin temalar ve öğrenci-öğretmen iletişimi üzerine kurguladığı romanlarıyla tanınıyor. Yazarın Türkçe’deki bu ilk romanı; hep yaşayan, değişen ve gelişen bir olgu olan dil konusunu işliyor. Yazar, anadilin ihtiyaç duyulan kavramları tanımlamak için yeni sözcüklerle zenginleşebileceğini zekice bir kurguyla anlatırken, kaidelerin anlamını da gerçekçi bir gözle yeniden sorguluyor. Çocukta dil konusuna yeniden farkındalık yaratacak, onu araştırma yapmaya, proje daha da ilerletmeye ve öğrendiği her yeni şeye eleştirel gözle bakmaya özendirecek, çok ödüllü bir roman.

Beşinci sınıfın en acar çocuklarından Nick, olmadık sorularla ders kaynatmada ustadır. Lakin, çetin ceviz dilbilgisi öğretmeni onun oyununa gelmez ve sözcüklerin nereden kaynaklandığı üzerine bir rapor hazırlamasını ister. Öğrendiklerinden fazla etkilenen Nick bunları sınamak için göz alıcı bir fikir bulur: Kalem yerine findel demeye başlar. Hiçbir anlamı olmayan sözcük önce okulda, sonra kasabada hızla yayılır, televizyonlara konu olur. Nick’in masum oyunu hiç ummadığı sonuçlara yol açacaktır…

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu