Pdf Kitap Arşivi

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi Pdf indir

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitap ile ilgili özet bilgiler. Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı yazar Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınmıştır. Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi kitabın Kolektif Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi pdf oku, Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi PDF yandex, Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi PDF Oku

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens kitabıyla insan türünün dünyaya nasıl egemen olduğunu anlatan Harari, Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle yarınımızı konu alıyor. İnsanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu bilim, tarih ve felsefe ışığında incelediği bu çalışmasında, insanın bambaşka bir türe, Homo deus’a evrildiği bir gelecek kurguluyor.

Yola “önemsiz bir hayvan” olarak çıkan Homo sapiens, tanrılar katına ulaşmak uğruna kendi sonunu mu hazırlıyor?

Homo sapiens nasıl oldu da evrenin insan türünün etrafında döndüğünü iddia eden hümanist öğretiye inandı?

Bu öğreti gündelik yaşantımızı, sanatımızı ve en gizli tutkularımızı nasıl şekillendiriyor?

İnsanı inekler, tavuklar, şempanzeler ve bilgisayar programlarının tümünden ayıran yüksek zekası ve kudreti dışında herhangi bir alametifarikası var mı?

Tarih boyunca benzeri görülmemiş kazanımlar elde etmemize rağmen mutluluk düzeymizde neden kayda değer bir artış olmadı?

“Tüm bunları anlamak için tek yapmamız gereken geriye dönüp bakmak ve Homo sapiens’in aslında ne olduğunu, hümanizmin nasıl dünyaya hakim bir din hâline geldiğini ve hümanizm rüyasını gerçekleştirmeye çalışmanın aslında neden insanlığın kendi sonunu getireceğini incelemektir. İşte bu kitabın temel meselesi budur.”

“Okurken hem eğlenecek hem de çok şaşıracaksınız. Her şeyin ötesinde, kendinizi önceden hiç düşünmediğiniz şeyleri düşünürken bulacaksınız.”
-Danıel Kahneman, Hızlı ve Yavaş Düşünme’nin yazarı-

“Homo Deus’u okuduğunuzda uzun ve zorlu bir yolculuğun ardından vardığınız bir uçurumun kenarında durduğunuzu hissedeceksiniz. Yolculuğun artık bir önemi kalmayacak, çünkü bir sonraki adımınızı engin bir boşluğa atacaksınız.”
-David Runciman, The Guardian-

Sayfa Sayısı: 456

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kolektif Kitap

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu