1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi Pdf indir

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi Pdf indir
0

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi pdf indir, Sanat Tarihi ve Kuramı türünde kaleme alınan Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi kitap ile ilgili özet bilgiler. Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi kitabı yazar Ömer Faruk Dere tarafından kaleme alınmıştır. Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi kitabın İnkılab Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi pdf oku, Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi PDF yandex, Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Kaligrafi PDF Oku

Bütün sanatların temelinde var olan kaideleri yalın ve kuvvetli bir biçimde kullanan yazı sanatı, toplumlarda canlılığını en fazla muhafaza eden sanat dalıdır. Ülkemizde de yazı sanatına olan ilgi son senelerda olağanüstü bir hızla yükselmektedir. Diğer sanat dallarında olduğu gibi güzel yazı sanatı da hocanın elinden öğrenilir. Hocanın tespit ettiği ders programı ışığında öğrencinin gayretle ve sabırla yapacağı uzun ve zorlu bir çalışma sürecinde mesafe kat edilir. Kabiliyet nispetince bu süre uzar veya kısalır. Kitap, senelerdır kaligrafi eğitiminde kullanılan müfredatın iki kapak arasına alınmasından oluşmuştur. Pek çok yönden üstünlükleri ve faydaları denenmiş, etkili bir program olan bu ders sistemi bir nevi “meşk” sistemi olarak adlandırılsa yeridir.

Latin harfleri ile sanatlı yazılar yazabilmek için ilk kez harflerin anatomik yapıları çok iyi bilinmelidir. O yüzden uygulama bölümünde verilen temel harf çalışmaları dikkatle ve sabırla çalışılmalıdır. Temel anatomi çalışmalarından sonra izah edilen Hümanistik/İtalik yazı, kaligrafinin diğer yazı türlerine nazaran ülkemizde en fazla üzerinde çalışılan, bi hayli beğeni alan ve öğretilen yazı türüdür ve bu kitabın esas konusudur. İtalik harfler ayrıntı kısmıyla gösterildikten sonra satıra dizme, kompozisyon ve ornamental (süsleme) konuları da emsallariyle gösterilmiştir.Hepimiz yazı yazarız, fakat güzel yazı yazmak disiplin ve eğitimle gerçekleşir. Güzel yazı ile sanat yapmak ise çizgiden seslerle beste yapmaktır. Bu kitap, ülkemizdeki güzel yazı bilincine, hocaya ulaşamayan kaligrafi sevdalılarına ve yeni çizgi bestekârlarının yetişmesine bir nebze olsun hizmet ederse amacına ulaşmış olacaktır.

Sayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılab Yayınları