1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi Pdf indir

Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi Pdf indir
0

Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi pdf indir, Politika/Araştırma türünde kaleme alınan Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi kitabı yazar Norman Ohler tarafından kaleme alınmıştır. Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi kitabı 376 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 19,5 ebatında olan Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi kitabın 1. Basım İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi pdf oku, Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi PDF yandex, Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Harro ile Libertas – Bir Aşk ve Direniş Hikayesi PDF Oku

“Elimden geleni yaptım, son ana kadar ve kendi düşüncesim uğruna ölüyorum, bir başkasının düşüncesi uğruna, bir düşmanın düşüncesi uğruna değil. Biliyorum ki benim düşüncesim, bizim düşüncesimiz kaza- nacak, küçük öncü olarak bizler düşsek bile. (…) Alman halkı en beterinden esirgensin isterdik. Küçük grubumuz dimdik ve cesurca mücadele etti. Özgürlük için cehdettik ve korkak değildik. Hepinize teşekkür ediyorum! Son ana kadar kuvvetli olalım!” Nazi iktidarına karşı yürütülmüş bir direniş mücadelesi…

Yasa dışı bildiri dağıtarak, anti-faşist müttefik güçler için istihbarat toplayarak, hayati tehlikede olanlara yardım ederek rejime dire- nen, ardından “Kızıl Orkestra” diye adlandırılacak bir grup… Son derece esnek, karmakarışık bir ilişki ağı: Muhafazakârlar, milliyetçiler var, liberaller, sosyal demokratlar, komünistler var, belirli bir siyasi fikre bağlı olmayanlar var. Aristokratlar, akade- misyenler, sanatçılar, memurlar, subaylar, işçiler var. Yaşlılar var, gençler var.

Kadınerkek, yaklaşık yarı yarıya. Direniş ağının merkezinde, ikisi de milliyetçi-muhafazakâr aile ve muhitlerden gelen tutkulu bir genç adam ve tutkulu bir genç kadın yer alıyor: Kitaba adlarını veren Harro ile Libertas. Direniş hikâye- si, ikisinin aşk hikâyesiyle iç içe geçiyor. Harro ile Libertas, bu trajik hikâyeyi, geniş bir dokümantasyona dayanarak, roman gibi anlatıyor.