1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı Pdf indir

Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı Pdf indir
0

Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı pdf indir, Tarih Prestij türünde kaleme alınan Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı kitap ile ilgili özet bilgiler. Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı kitabı yazar Nurer Uğurlu tarafından kaleme alınmıştır. Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı kitabın Örgün Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı pdf oku, Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı PDF yandex, Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Harem – Gravürlerle Osmanlı Sarayı PDF Oku

Osmanlı Saray Haremleri, Mabeyn ile Kızlar Ağası Dairesi içinde yer alırdı. Topkapı Sarayı haremi, Yıldız ve Dolmabahçe Sarayları hareminden ayrılırdı. Topkapı Sarayı Haremi, Kızlar Ağası, Baş Kapı Gulâmı ve Haznedar Usta Dairesiyle Mabeyin olan Sarık Odası, Sünnet Odası, Revan Köşkü ve Hırka-i Saadet içinde yer alırdı. Bu iki sınır içinde dört yüze yakın oda vardı.

Osmanlı haremi, ortada hükümdarın yatıp kalktığı daire ile Valide sultan dairesinin etrafında kurulmuştu. İlk haremler, Valide Sultan taşlığı çevresini süslerdi. Taşlığın etrafında, cariyeler, Valide Sultanlar, Kadın Efendiler ve Şehzadeler dairesi bulunurdu. Topkapı Sarayı haremi de böyleydi.

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Örgün Yayınları