1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Güneşi Bile Tamir Eden Adam Pdf indir

Güneşi Bile Tamir Eden Adam Pdf indir
0

Güneşi Bile Tamir Eden Adam pdf indir, Gençlik 10+ Yaş türünde kaleme alınan Güneşi Bile Tamir Eden Adam kitap ile ilgili özet bilgiler. Güneşi Bile Tamir Eden Adam kitabı yazar Behiç Ak tarafından kaleme alınmıştır. Güneşi Bile Tamir Eden Adam kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Güneşi Bile Tamir Eden Adam kitabın Günışığı Kitaplığı tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Güneşi Bile Tamir Eden Adam pdf oku, Güneşi Bile Tamir Eden Adam PDF yandex, Güneşi Bile Tamir Eden Adam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Güneşi Bile Tamir Eden Adam PDF Oku

Uluslararası üne sahip sanatçı Behiç Ak, çocuklar için yazdığı öykü kitabında, günümüzün arada bir çılgınlığa varan arada bir de sahip olduklarımızın değerini tümüyle unutturan aşırı tüketim eğilimlerini anlatıyor. Kendine özgü mizahi üslubuyla kaleme aldığı öyküsünü, karikatür tadında renkli resimlerle destekliyor. Japonya’da on binlerce çocuk tarafından okunan, oyunları Avrupa da sergilenen, kitaplarıyla birden fazla ülkede tanınan Behiç Ak’ın öyküsü, geçmişe saygı duyarak yenilenmenin ve değişebilmenin ipuçlarıyla dolu.

Adanın ciğercisi Muammer Bey çok iddiacı ve alıngan biridir. Bunun bunun yanında, kardeşi çalışkan tamirci Kadir Bey’e de küsmüştür. Oysa her tür eşyayı, hatta kırık kalpleri bile onaran tamircinin bundan haberi yoktur. O, adalıların bozulan ne kadar eşyası varsa onarmakla uğraşır, eskileri değerlendirir, eşyaların geçmişini anlatır durur. Lakin, beyaz eşya satıcısı ve nalbur kazançlarına engel olan tamirciden hiç hoşlanmazlar. Adalılar da eski eşyadan bıkmış, yeni şeylere sahip olmak istemektedirler. Sonunda tamirciyi adadan uzaklaştırmaya karar verirler. Ama nasıl?..

(