Din Kitapları

Esmaü-l Hüsna Şerhi Pdf indir

Esmaü-l Hüsna Şerhi pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Esmaü-l Hüsna Şerhi kitap ile ilgili özet bilgiler. Esmaü-l Hüsna Şerhi kitabı yazar Ali Osman Tatlısu tarafından kaleme alınmıştır. Esmaü-l Hüsna Şerhi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2011 ile basılmıştır. ebatında olan Esmaü-l Hüsna Şerhi kitabın Kapı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Esmaü-l Hüsna Şerhi pdf oku, Esmaü-l Hüsna Şerhi PDF yandex, Esmaü-l Hüsna Şerhi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Esmaü-l Hüsna Şerhi PDF Oku

“Allah adıyla andığımız büyük zat, bu muazzam varlığı yaratan, tutan, her lahza görüp gözeten zattır. Hudutsuz kudret sahibidir, isterse yaratılmışların daha nice benzerlerini de vücuda getirir; yine de kudretinden bir zerre eksilmez. O, Rabbü’l-Alemin olmakla birlikte kendisiyle aşinalığı olan kullarına bilhassa öyle lütufları, öyle ikramları mevcuttur ki, bunları söylemeye ve saymaya kimsenin gücü yetişmez. Bu nedenten bir insan için olabilecek olabilen en büyük kazanç, O’nu tanımak ve en büyük kayıp da O’ndan gaflet halinde bulunmaktır.”

İnsanların, kendisini yaratan zat ile ilgili dürüst bilgiler edinmesinin bir yolu da Allah’ın isim ve sıfatlarını öğrenmektir. Hadisle bildirilen bu 99 adın öğrenilmesinin ve anlamlarına vâkıf olunmasının, şüphesiz türlü türlü yararı mevcuttur.

Ali Osman Tatlısu, bu 99 ismin anlamını ve kullar için nelerin gerekli olduğunu anlatıyor bu kitapta.

Sayfa Sayısı: 270

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kapı Yayınları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu